пасмурно ветер 1.7 м/с, СЗ
Moskvaning Dinamo futbol klubi darvozaboni Igor Leshuk Rossiya Premyer-ligasi tarixida zaxira o‘rindig‘ida eng ko‘p o‘yin o‘tkazgan futbolchi sifatida yangi rekord o‘rnatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Cyfroskop nomli Telegram kanalida xabar berildi. Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida Sochi jamoasiga qarshi o‘yinda Dinamo darvozaboni 224-marta zaxirada qoldi.
Shu tariqa, u ilgari bu borada yetakchi bo‘lgan Axmat klubi sobiq yarim himoyachisi Xalid Qodirovning natijasini ortda qoldirdi. Qodirov zaxirada 223 uchrashuvni o‘tkazgan edi.
Igor Leshuk 29 yoshda bo‘lib, Dinamo futbol maktabi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U asosiy jamoa safida 71 ta rasmiy uchrashuvda maydonga tushgan.
Ushbu o‘yinlarda Leshuk o‘z darvozasidan 91 ta to‘p o‘tkazib yuborgan va 25 uchrashuvda o‘z darvozasini gol urilishidan saqlab qolgan. Shu bilan birga, Leshukning zaxira o‘rindig‘ida ko‘p vaqt o‘tkazgani ham futbol jamoatchiligi e’tiborini tortmoqda.

Игорь Лешук стал футболистом, который больше всего сидел на скамейке запасных в чемпионате России
Вратарь московского футбольного клуба «Динамо» Игорь Лешук установил новый рекорд как футболист, который провел на скамейке запасных больше всего игр в истории Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом было сообщено в Telegram-канале под названием Cyfroskop. В четвертом туре чемпионата России в матче против команды «Сочи» вратарь «Динамо» остался на скамейке запасных в 224-й раз.
Таким образом, он обошел предыдущий рекорд бывшего полузащитника клуба «Ахмат» Халида Кодирова, который провел на скамейке запасных 223 матча.
Игорю Лешуку 29 лет, он является воспитанником футбольной школы «Динамо». Он выходил на поле в 71 официальном матче за основную команду.
В этих играх Лешук пропустил 91 мяч и сохранил свои ворота в 25 матчах. При этом длительное время, проведенное Лешуком на скамейке запасных, также привлекает внимание футбольной общественности.