Van Deyk: Liverpulga yangi hujumchi zarur deb hisoblaydi
"Liverpul" futbol klubi himoyachisi Virjil van Deyk jamoaning hozirgi holati haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Angliya Superkubogi bahsida jamoa mag‘lubiyatidan so‘ng vaziyatga izoh berdi. Van Deykning ta’kidlashicha, hujum chizig‘ida asosiy o‘yinchilarning ketishi klub rahbariyatining e’tiborini talab qiladi.
Himoyachi so‘zlariga ko‘ra, jamoa Darlan Nunyesni yo‘qotdi, shuningdek, Luis Dias "Bavariya" klubiga o‘tdi. Van Deyk transfer oynasi qanday imkoniyatlar berishini kutib turishini bildirdi.
Uning fikricha, jamoani kuchaytiradigan yangi hujumchi uchun har doim imkoniyat mavjud. Klub rahbariyati bu masalaga jiddiy yondashishi lozim.
Ma’lumot uchun, yakshanba kuni "Liverpul" Angliya Superkubogi uchrashuvida "Kristal Pelas"ga qarshi bahs olib bordi. Asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlandi va penaltilar seriyasida "Liverpul" mag‘lub bo‘ldi.
Shu sababli, jamoaning tarkibida yuz berayotgan o‘zgarishlar va transferlar mavzusi dolzarb bo‘lib turibdi. Van Deyk, jamoa oldinda turgan muhim o‘yinlarda raqobatbardosh bo‘lishi uchun tarkibni kuchaytirish zarurligini qayd etdi.

Ван Дейк: считает, что Ливерпулю нужен новый нападающий
"Ливерпуль" футбольного клуба защитник Вирджил ван Дейк поделился своими мыслями о текущем состоянии команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал ситуацию после поражения команды в матче за Суперкубок Англии. По словам Ван Дейка, уход основных игроков из атакующей линии требует внимания руководства клуба.
Защитник отметил, что команда потеряла Дарлана Нуньеса, а также Луис Диас перешел в клуб "Бавария". Ван Дейк заявил, что ждет, какие возможности откроет трансферное окно.
По его мнению, всегда есть возможность для нового нападающего, который усилит команду. Руководство клуба должно серьезно подойти к этому вопросу.
Для справки, в воскресенье "Ливерпуль" провел матч за Суперкубок Англии против "Кристал Пэлас". Основное время завершилось со счетом 2:2, и в серии пенальти "Ливерпуль" потерпел поражение.
По этой причине тема изменений и трансферов в составе команды остается актуальной. Ван Дейк отметил, что для того, чтобы команда могла конкурировать в важных предстоящих матчах, необходимо усиление состава.