Medvedev: “Rostov”ga qarshi o‘yinda hakamlik adolatsiz bo‘ldi
"Pari NN" futbol jamoasining darvozaboni Nikita Medvedev Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turida "Rostov"ga qarshi o‘yinda hakamlik haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida, ya’ni o‘ninchi daqiqadan boshlab, "Pari NN" jamoasi maydonda bir kishi kam bo‘lib harakat qilishiga to‘g‘ri keldi. Shundan so‘ng, bosh hakam raqib jamoa foydasiga penalti belgiladi.
Nikita Medvedevning aytishicha, futbolchining maydondan chetlatilishi adolatsiz bo‘lgan. U bu holatni “shunchaki kulgili” deb atadi va jamoa kiyinish xonasida bu voqeani “uyatli” deb baholaganini ta’kidladi.
Darvozabon hakamlarning xatti-harakatiga nisbatan ochiqchasiga e’tiroz bildirishdan tiyildi. Chunki ilgari shunday fikrlari uchun u jazolanganini eslatib o‘tdi.
O‘yinning asosiy natijasiga ko‘ra, "Rostov" minimal hisobda g‘alaba qozondi va chempionatda ilk uch ochkoni qo‘lga kiritdi. "Pari NN" esa hozircha birorta ham ochko to‘plagani yo‘q.
Kelayotgan hafta davomida ushbu ikki jamoa yana o‘zaro bahs olib boradi. Bu safar ular Rossiya Kubogi doirasida maydonga chiqishadi.
Shu tariqa, yaqin orada jamoalar o‘rtasidagi navbatdagi bahs futbol ishqibozlari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Медведев: “Ростов” противостоянии судейство было несправедливым
"Вратарь футбольной команды "Пари НН" Никита Медведев поделился своими мыслями о судействе в матче против "Ростова" в четвертом туре Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале встречи, то есть с десятой минуты, команде "Пари НН" пришлось играть в меньшинстве. После этого главный судья назначил пенальти в пользу соперника.
По словам Никиты Медведева, удаление футболиста было несправедливым. Он назвал эту ситуацию "просто смешной" и отметил, что в раздевалке команда оценила этот инцидент как "позорный".
Вратарь воздержался от открытого выражения недовольства действиями судей. Он напомнил, что ранее за такие высказывания его наказывали.
По итогам матча "Ростов" одержал минимальную победу и заработал свои первые три очка в чемпионате. "Пари НН" пока не набрал ни одного очка.
На следующей неделе эти две команды снова встретятся. На этот раз они выйдут на поле в рамках Кубка России.
Таким образом, ожидается, что ближайшее противостояние между командами будет интересным для футбольных болельщиков.