Mareska Chelsining Milanga qarshi yirik g‘alabasini baholadi
Londonning Chelsi futbol klubi bosh murabbiyi Entso Mareska o‘z jamoasining Italiyaning Milan jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida erishgan g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, bu o‘yin raqib uchun mavsumoldi yig‘inlar doirasida oltinchi, Chelsi uchun esa ikkinchi uchrashuv bo‘ldi. Mareskaning so‘zlariga ko‘ra, uchrashuv boshidan Chelsi jamoasi o‘ziga xos tezlik va bosim bilan harakat qilgan.
U o‘yin to‘liq nazorat ostida bo‘lganini, ayniqsa Koubish maydondan chetlatilguniga qadar jamoa o‘zini yaxshi ko‘rsatganini aytdi. Murabbiy futbolchilarning maydonda to‘p bilan ham, to‘psiz ham faol harakat qilganini alohida e’tirof etdi.
Uchrashuv 4:1 hisobida Chelsi foydasiga yakunlandi. Jamoa safida Liyam Delop ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi, yana bir gol Joao Pedro hisobiga yozildi.
Milan jamoasi himoyachisi Andrey Koubish o‘yinning salbiy qahramoni bo‘ldi. U dastlab o‘z darvozasiga gol urdi, so‘ngra esa qizil kartochka olib, maydonni tark etdi.

Мореска оценил крупную победу Челси над Миланом
Главный тренер футбольного клуба Челси Энцо Маерска высказался о победе своей команды в товарищеском матче против итальянского Милана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, эта игра стала шестой для соперника в рамках предсезонных сборов и второй для Челси. По словам Маерски, с самого начала матча команда Челси действовала с характерной быстротой и давлением.
Он отметил, что игра была полностью под контролем, особенно до удаления Кoubisha, когда команда показала себя хорошо. Тренер отдельно подчеркнул активные действия футболистов как с мячом, так и без мяча.
Матч завершился со счетом 4:1 в пользу Челси. В составе команды Лиам Делоп дважды поразил ворота соперника, еще один гол записан на счет Жоау Педро.
Защитник Милана Андрей Кoubish стал отрицательным героем игры. Сначала он забил автогол, а затем получил красную карточку и покинул поле.