Ichki manbalarga ko‘ra, futbolchiga Turkiya Superligasidan ish taklifi tushgan. Xususan, Istanbulning Fenerbahche klubi Zinchenkoni o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirgan.
Ushbu klubni hozirda portugaliyalik murabbiy Joze Mourino boshqaradi. Arsenal klubi esa Aleksandr Zinchenko transferi uchun taxminan 15 million yevro miqdorida mablag‘ olishni istamoqda.
O‘tgan mavsumda Zinchenko Arsenalning asosiy tarkibidan ko‘ra ko‘proq zaxira o‘rindig‘ida o‘tirgan. U jami 23 uchrashuvda maydonga tushib, bir gol va bir golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Hozirda futbolchining kelajagi borasida aniq qaror qabul qilinmagan. Fenerbahche klubi va Zinchenko o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.
Agar tomonlar kelishuvga erishsa, ukrainalik himoyachi Turkiya chempionatida o‘ynash imkoniyatiga ega bo‘ladi. Shu bilan birga, Arsenal klubi ham transferdan moliyaviy foyda ko‘rishni kutmoqda.

Фенербахче начал переговоры о покупке Зинченко
Защитник сборной Украины Александр Зинченко может покинуть лондонский Арсенал до закрытия летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По внутренним источникам, футболист получил предложение о работе из Турецкой Суперлиги. В частности, клуб Фенербахче из Стамбула проявил интерес к подписанию Зинченко.
Этот клуб в настоящее время возглавляет португальский тренер Жозе Моуринью. Арсенал же хочет получить за трансфер Александра Зинченко около 15 миллионов евро.
В прошлом сезоне Зинченко больше сидел на скамейке запасных, чем играл в основном составе Арсенала. Он вышел на поле в 23 матчах, забил один гол и сделал одну голевую передачу.
На данный момент решение о будущем футболиста еще не принято. Переговоры между клубом Фенербахче и Зинченко продолжаются.
Если стороны достигнут соглашения, украинский защитник получит возможность играть в чемпионате Турции. В то же время клуб Арсенал также ожидает финансовой выгоды от трансфера.