Silkin: Moskva derbisida CSKA favorit deb hisoblanadi
Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida Moskvaning ikki jamoasi – CSKA va Dinamo o‘zaro bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin haqida rossiyalik murabbiy Sergey Silkin o‘z fikrlarini bildirdi. Sergey Silkinning aytishicha, so‘nggi natijalardan kelib chiqib, Dinamo avvalgi omadidan ayrilgan.
Unga ko‘ra, bu bahsda har qanday natija qayd etilishi mumkin, biroq CSKA jamoasi kuchliroq ko‘rinmoqda. Silkinning fikriga ko‘ra, CSKA himoyasi Dinamoga nisbatan ishonchliroq va shu sababli ular bu o‘yinda favorit hisoblanadi.
Eslatib o‘tamiz, Premer-liganing to‘rtinchi turida Dinamo Sochi jamoasiga qarshi o‘yinda g‘alabani qo‘ldan boy berdi va o‘yin 1:1 hisobida yakunlandi. CSKA esa Rubin ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi – 5:1.
Mazkur ikki jamoa o‘rtasidagi uchrashuv 17-avgust kuni Dinamoning uy stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.
Shu tariqa, poytaxt derbisida qaysi jamoa ustun kelishi futbol muxlislari uchun qiziq bo‘lib qolmoqda. O‘yin natijasini kuzatamiz.

Силкин: в дерби Москвы ЦСКА считается фаворитом
В пятом туре Российской Премьер-лиги встретятся две московские команды – ЦСКА и Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этой игры российский тренер Сергей Силкин высказал свое мнение. По словам Сергея Силкина, исходя из последних результатов, Динамо утратило свою прежнюю удачу.
По его мнению, в этом матче может быть зафиксирован любой результат, однако команда ЦСКА выглядит сильнее. По мнению Силкина, защита ЦСКА более надежна по сравнению с Динамо, и поэтому они считаются фаворитом в этой игре.
Напомним, что в четвертом туре Премьер-лиги Динамо упустило победу в матче против команды Сочи, игра завершилась со счетом 1:1. ЦСКА же одержал крупную победу над Рубином – 5:1.
Матч между этими двумя командами пройдет 17 августа на домашнем стадионе Динамо. Начало игры запланировано на 18:00 по московскому времени.
Таким образом, для футбольных болельщиков остается интересным, какая команда одержит победу в столичном дерби. Будем следить за результатом игры.