Agkatsev Rossiya chempionatida “quruq” o‘yinlar bo‘yicha ikkinchi
Krasnodar futbol jamoasi yakshanba kuni Orenburg jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda Krasnodar darvozaboni Stanislav Agkatsev o‘z darvozasini daxlsiz saqlab qoldi va shu tariqa Rossiya oliy ligasidagi “quruq” o‘yinlar sonini oshirdi. Agkatsev oliy divizionda jami 43 uchrashuv o‘tkazgan va ularning 21 tasida raqiblar darvozaga gol ura olmagan.
Statistik ma’lumotlarga ko‘ra, Agkatsev Rossiya oliy ligasida XXI asrda eng yaxshi natija ko‘rsatgan darvozabonlar orasida ikkinchi o‘rinda turadi. Faqatgina Sergey Ovchinnikov undan yuqori natijaga erishgan.
Quyidagi ko‘rsatkichlarga e’tibor qaratamiz: Sergey Ovchinnikov jami o‘yinlarning 50 foizini “quruq” o‘tkazgan, Stanislav Agkatsevda bu ko‘rsatkich 49 foizni tashkil etadi. Igor Akinfeev va Stanislav Kritsyuk har biri 43 foiz natijaga ega.
Beshinchi o‘rinda esa Yuriy Lodygin 41 foiz ko‘rsatkich bilan qayd etilgan. Hozirda Krasnodar futbol klubi Rossiya chempionatida to‘rtta uchrashuvdan so‘ng turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natijalar jamoaning kuchli raqobatga tayyor ekanini va darvozabon Agkatsevning ishonchli o‘yin ko‘rsatayotganini ko‘rsatadi.

Агкатцев второй по "сухим" играм в чемпионате России
Футбольная команда Краснодар в воскресенье одержала победу над командой Оренбург со счетом 1:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче вратарь Краснодара Станислав Агкатцев сохранил свои ворота в неприкосновенности и тем самым увеличил количество «сухих» игр в Российской Премьер-Лиге. Агкатцев провел в высшем дивизионе в общей сложности 43 матча, и в 21 из них соперники не смогли забить гол.
Согласно статистическим данным, Агкатцев занимает второе место среди вратарей с лучшими показателями в Российской Премьер-Лиге XXI века. Только Сергей Овчинников добился более высокого результата.
Обратим внимание на следующие показатели: Сергей Овчинников провел «сухими» 50 процентов матчей, у Станислава Агкатцева этот показатель составляет 49 процентов. Игорь Акинфеев и Станислав Критсюк имеют по 43 процента.
На пятом месте находится Юрий Лодыгин с показателем 41 процент. В настоящее время футбольный клуб Краснодар занимает второе место в турнирной таблице после четырех матчей в чемпионате России.
Эти результаты показывают, что команда готова к сильной конкуренции и что вратарь Агкатцев демонстрирует надежную игру.