Fransiya terma jamoasi afsonasi Robert Pires "PSJ" darvozabonlari atrofidagi vaziyat haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda klub darvozabon pozitsiyasiga yana bir futbolchini taklif qildi va jamoaga Lyuka Shevalye qo‘shildi. Piresning so‘zlariga ko‘ra, u "PSJ"da Janluiji Donnarummani qoldirgan bo‘lardi, Matvey Safonovni esa sotishni ma’qul ko‘radi.
Uning fikricha, Safonovni sotish maqsadga muvofiq, chunki jamoaga Donnarummani yanada rivojlanishga undaydigan boshqa darvozabon kerak. Pires Lyuka Shevalyeni yuqori baholaydi va u haqida iliq fikr bildiradi.
Biroq, u Shevalye ikkinchi darvozabon bo‘lishga rozi bo‘lishiga ishonch bildirmaydi. Eslatib o‘tamiz, Matvey Safonov "PSJ" safida bir mavsum o‘ynadi.
U o‘tgan mavsumda jamoa bilan birga to‘rt bor chempionlikni qo‘lga kiritdi, jumladan, Chempionlar ligasi sovrinini ham yutdi. Shu tariqa, klub darvozabonlar liniyasida muhim o‘zgarishlar ro‘y bermoqda va rahbariyat jamoaning kelajagi uchun eng optimal yechimni topishga harakat qilmoqda.

Пирес: ПСЖ, если продаст Сафонова, Доннарумма останется
Легенда сборной Франции Роберт Пирес высказал свое мнение о ситуации вокруг вратарей "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно клуб предложил еще одного футболиста на позицию вратаря, и в команду присоединился Люк Шевалье. По словам Пиреса, он бы оставил Джанлуиджи Доннарумму в "ПСЖ", а Матвея Сафонова предпочел бы продать.
По его мнению, продажа Сафонова целесообразна, так как команде нужен другой вратарь, который будет подталкивать Доннарумму к дальнейшему развитию. Пирес высоко оценивает Люка Шевалье и высказывает о нем теплые слова.
Однако он не уверен, что Шевалье согласится быть вторым вратарем. Напоминаем, что Матвей Сафонов провел один сезон в "ПСЖ".
В прошлом сезоне он вместе с командой четыре раза стал чемпионом, в том числе выиграл трофей Лиги чемпионов. Таким образом, в клубе происходят важные изменения в линии вратарей, и руководство пытается найти наиболее оптимальное решение для будущего команды.