Ipsvich Akpomni Ayaksdan bir yilga ijaraga oldi
Chuba Akpom Angliyaning Ipsvich futbol klubi tarkibiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub Amsterdamning Ayaks jamoasi bilan futbolchini bir yilga ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Akpom hujumchi sifatida maydonga tushadi va uning ijarasi bo‘yicha shartnoma tuzildi.
Ma’lumot uchun, Chuba Akpom 29 yoshda. U Londonning Arsenal klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
Biroq, ko‘plab yosh futbolchilar kabi, asosiy tarkibda o‘ynash imkoniga ega bo‘lmadi va turli klublarga ijaraga berildi. Akpom faoliyati davomida Arsenal safidan jami olti marta boshqa klublarga ijaraga yuborilgan.
U shuningdek, Gretsiyaning PAOK klubi, Angliyaning Midlsbro, Niderlandiyaning Ayaks va Fransiyaning Lill jamoalarida ham to‘p surgan. Hozirda Akpomning Ayaks bilan tuzgan shartnomasi 2028 yilgacha amal qiladi.
Biroq, ijaraga olish bo‘yicha erishilgan kelishuvga ko‘ra, Ipsvich klubi ma’lum shartlar bajarilganda futbolchini to‘liq xarid qilishi lozim bo‘ladi. Ipsvich jamoasi yangi mavsumda yana Angliya chempionshipida ishtirok etadi.

Ипсвич арендовал Акпома у Аякса на один год
Клуб достиг соглашения с амстердамским клубом Аякс о аренде футболиста на один год. Акпом выйдет на поле в качестве нападающего, и был заключен контракт по аренде.
Для справки, Чуба Акпом 29 лет. Он является воспитанником лондонского клуба Арсенал.
Однако, как и многие молодые футболисты, он не смог получить возможность играть в основном составе и был отдан в аренду в различные клубы. За время своей карьеры Акпом был отдан в аренду в другие клубы шесть раз из состава Арсенала.
Он также играл за греческий клуб ПАОК, английский Мидлсбро, нидерландский Аякс и французский Лил. В настоящее время контракт Акпома с Аяксом действует до 2028 года.
Однако, согласно достигнутому соглашению по аренде, клуб Ипсвич должен будет полностью выкупить футболиста при выполнении определенных условий. Команда Ипсвич снова примет участие в чемпионате Англии в новом сезоне.