Glebov Chelestini sabab ko‘proq o‘ynayotganini aytdi
Moskva CSKA jamoasining hujumchisi Kirill Glebov yangi bosh murabbiy Fabbio Chelestini rahbarligida nega ko‘proq maydonga tushayotgani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, murabbiy jamoa o‘yin sxemasini o‘zgartirgani sababli, Glebov o‘ziga qulay bo‘lgan va uzoq yillar davomida o‘ynab kelgan pozitsiyada harakat qila boshlagan. Shu tufayli u maydonda ko‘proq vaqt o‘tkazmoqda.
Ma’lumot uchun, Shveytsariyalik mutaxassis Fabbio Chelestini 2025 yilning yozida CSKA jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan. U bu lavozimda Marko Nikolicni almashtirdi.
Chelestini boshchiligida jamoa Premer-liganing dastlabki to‘rt turida sakkiz ochko to‘pladi. Joriy mavsumda 19 yoshli hujumchi Kirill Glebov olti o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va bir marotaba sherigiga golga assistentlik qildi.
Glebovning ta’kidlashicha, yangi murabbiy ishonch bildirayotgani va o‘yin sxemasida unga mos pozitsiya yaratilgani uning o‘yindagi faolligini oshirmoqda. Shu bois, futbolchi kelgusida ham jamoaga ko‘proq foyda keltirishga harakat qilishini qayd etdi.

Глебов сказал, что Челестин играет больше из-за этого
Нападающий московского ЦСКА Кирилл Глебов высказал свое мнение о том, почему он стал чаще выходить на поле под руководством нового главного тренера Фаббио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, тренер изменил игровую схему команды, и Глебов начал действовать на позиции, которая ему удобна и на которой он играл много лет. В результате он проводит больше времени на поле.
Для справки, швейцарский специалист Фаббио Челестини был назначен главным тренером ЦСКА летом 2025 года. Он сменил на этом посту Марко Николича.
Под руководством Челестини команда набрала восемь очков в первых четырех турах Премьер-лиги. В текущем сезоне 19-летний нападающий Кирилл Глебов выходил на поле в шести матчах, забил три гола и один раз ассистировал партнеру.
Глебов отметил, что доверие нового тренера и созданная для него подходящая позиция в игровой схеме повышают его активность в игре. Поэтому футболист заявил, что в будущем он также постарается принести команде больше пользы.