Glushakov: Lokomotiv bu yil o‘tgan xatolarni takrorlamaydi
Denis Glushakovning aytishicha, Moskvaning "Lokomotiv" futbol klubi joriy mavsumda o‘tgan yilgiga qaraganda yaxshiroq natijalarga erishishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, o‘tgan mavsumda jamoa chempionat boshida juda faol harakat qilgan, biroq mavsum oxiriga kelib kuchi yetmay qolgan. Glushakov bu yil jamoa o‘tgan xatolaridan xulosa chiqargan deb hisoblaydi.
Unga ko‘ra, "Lokomotiv" ushbu mavsumda yaxshi natija ko‘rsatadi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, "Lokomotiv" bir muddat chempionat jadvalida birinchi o‘rinda borgan, biroq bahor oylarida natijalari pasayib, oltinchi pog‘onaga tushib ketgan.
Natijada, jamoa Rossiya chempionatini oltinchi o‘rinda yakunlagan. Joriy mavsum Rossiya oliy ligasining to‘rt turidan so‘ng, "Lokomotiv" yagona jamoa bo‘lib, barcha o‘yinlarda g‘alaba qozonib, 12 ochko jamg‘argan.
Bu natija jamoaning yaxshi tayyorgarlik ko‘rganidan dalolat beradi. Mutaxassislarning fikricha, "Lokomotiv" bu yil chempionatda yuqori o‘rinlar uchun kurash olib borishi mumkin.

Глушаков: Локомотив в этом году не повторит прошлые ошибки
Денис Глушаков заявил, что московский футбольный клуб "Локомотив" может добиться лучших результатов в этом сезоне по сравнению с прошлым годом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в прошлом сезоне команда очень активно действовала в начале чемпионата, но к концу сезона у нее не хватило сил. Глушаков считает, что в этом году команда сделала выводы из прошлых ошибок.
По его словам, "Локомотив" покажет хорошие результаты в этом сезоне. По итогам прошлого сезона "Локомотив" некоторое время занимал первое место в таблице чемпионата, но весной результаты ухудшились, и команда опустилась на шестое место.
В результате команда завершила чемпионат России на шестом месте. В текущем сезоне, после четырех туров Российской высшей лиги, "Локомотив" является единственной командой, которая одержала победу во всех матчах и набрала 12 очков.
Этот результат свидетельствует о хорошей подготовке команды. По мнению специалистов, "Локомотив" в этом году может бороться за высокие места в чемпионате.