Jerrard: Ouen Yoshligida Yamal va Mbappedan Zo‘r Edi
"Liverpul" jamoasining sobiq sardori Stiven Jerrard "Oltin to‘p" uchun kurash haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu mukofotga da’vogarlar ro‘yxatiga 18 yoshli Lamin Yamal ham kiritilgan bo‘lib, u asosiy nomzodlardan biri hisoblanadi. Jerrard o‘z izohida "Liverpul"ning sobiq futbolchisi Maykl Ouenni eslab o‘tdi.
Jerrardning so‘zlariga ko‘ra, Ouenning "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritgani e’tiborga molik. U: "Men Ouen bilan birga o‘ynaganman.
Yoshligida u juda iste’dodli edi. Yamal va Mbappe ham juda kuchli futbolchilar, biroq menimcha, Ouen ulardan ham yaxshiroq edi", dedi.
Ma’lumki, Maykl Ouen "Oltin to‘p" mukofotini 2001-yilda, 22 yoshga to‘lganidan bir necha kun o‘tib qo‘lga kiritgan. Bu yutuq uning yoshligidan boshlab yuqori darajadagi futbolchi bo‘lganini ko‘rsatadi.
Jerrardning ta’kidlashicha, yosh futbolchilarning muvaffaqiyati muhim, biroq Ouenning o‘sha paytdagi o‘yini alohida e’tirofga loyiq. Shu tariqa, Jerrard yosh futbolchilarga omad tilar ekan, ilgari erishilgan natijalarni ham qadrlash lozimligini ta’kidlab o‘tdi.

Джеррард: Оуэн в молодости был круче Ямала и Мбаппе
Бывший капитан команды "Ливерпуль" Стивен Джерард высказал свое мнение о борьбе за "Золотой мяч". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В список претендентов на эту награду также включен 18-летний Ламин Ямал, который является одним из основных кандидатов. Джерард в своем комментарии вспомнил бывшего футболиста "Ливерпуля" Майкла Оуэна.
По словам Джерарда, завоевание Оуэном "Золотого мяча" заслуживает внимания. Он сказал: "Я играл с Оуэном.
В молодости он был очень талантлив. Ямал и Мбаппе тоже очень сильные футболисты, но, на мой взгляд, Оуэн был лучше из них", - добавил он.
Известно, что Майкл Оуэн завоевал награду "Золотой мяч" в 2001 году, всего через несколько дней после своего 22-летия. Это достижение показывает, что он был высококлассным футболистом с юных лет.
Джерард подчеркивает, что успех молодых футболистов важен, но игра Оуэна в то время заслуживает особого признания. Таким образом, Джерард, желая удачи молодым футболистам, также отметил, что необходимо ценить ранее достигнутые результаты.