Silkin: Spartak o‘yini o‘tgan yildan zerikaroq bo‘ldi
Rossiyalik taniqli murabbiy Sergey Silkin “Spartak” jamoasining joriy mavsumni muvaffaqiyatsiz boshlagani sabablari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “qizil-oq”lar chempionatning dastlabki to‘rt turida faqat bir marta g‘alaba qozona olgan. Hozirda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.
Sergey Silkin o‘tgan yil “Spartak” ko‘proq qiziqarli o‘yin namoyish etganini ta’kidladi. Hozir esa raqiblar “Spartak” futbolchilarini yaxshi o‘rganib chiqqan.
Chunki barcha jamoalarda tahlil xizmatlari samarali faoliyat yuritmoqda. Endi “Spartak”ning o‘yini ancha oldindan aytib bo‘ladigan darajaga yetgan.
Raqiblar jamoaning kuchli va zaif tomonlarini yaxshi bilishadi. Keyingi uchrashuvda “Spartak” o‘z maydonida “Zenit” jamoasini qabul qiladi.
Ushbu bahs 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va soat 17:30 da boshlanishi rejalashtirilgan. “Spartak” oldidagi asosiy vazifa o‘yin sifatini yaxshilash va natijalarni ijobiy tomonga o‘zgartirishdan iborat.

Силкин: Игра Спартака стала скучнее, чем в прошлом году
Известный российский тренер Сергей Силкин высказал свои мысли о причинах неудачного старта команды «Спартак» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «красно-белые» смогли одержать победу только один раз в первых четырех турах чемпионата. В настоящее время команда под руководством Деяна Станковича занимает 11-е место в таблице Российской Премьер-лиги.
Сергей Силкин отметил, что в прошлом году «Спартак» демонстрировал более интересную игру. Сейчас же соперники хорошо изучили футболистов «Спартака».
Поскольку во всех командах аналитические службы работают эффективно. Теперь игру «Спартака» можно предсказать заранее.
Соперники хорошо знают сильные и слабые стороны команды. В следующем матче «Спартак» примет команду «Зенит» на своем поле.
Этот поединок состоится 16 августа и запланирован на 17:30. Основная задача «Спартака» заключается в улучшении качества игры и изменении результатов в положительную сторону.