Ponomaryov: CSKA futbolchilari maydonda ishtiyoq bilan o‘ynaydi
Moskvadagi CSKA jamoasi va sobiq SSSR terma jamoasi faxriysi Vladimir Ponomaryov poytaxt jamoasining bugungi natijalarini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z intervyusida futbolchilarning maydonda o‘ynashga bo‘lgan ishtiyoqi va harakatidan mamnunligini bildirdi. Ponomaryovning ta’kidlashicha, futbolchilar o‘z ishini majburlik bilan emas, balki chin dildan, zavq bilan bajarishmoqda.
Ularning harakatlarida haqiqiy o‘yin ko‘rinadi, ular maydonda o‘zlarini erkin his qilishmoqda. Eslatib o‘tamiz, CSKA yangi mavsumda o‘tgan oltita rasmiy uchrashuvda biror marta ham mag‘lub bo‘lmadi.
Jamoa bosh murabbiyi Chlestinining hisobida to‘rt g‘alaba va ikki durang natija bor. Rossiya oliy ligasining to‘rt turidan so‘ng CSKA futbolchilari sakkiz ochko jamg‘arib, peshqadamlar safida bormoqda.
Jamoa ikkinchi o‘rindan bir ochkoga, birinchi o‘rindan esa to‘rt ochkoga ortda qolmoqda. Bu natijalar CSKA jamoasining hozirgi mavsumda yuqori saviyada o‘ynayotganini ko‘rsatadi.

Пономарёв: футболисты ЦСКА играют на поле с увлечением
Команда ЦСКА из Москвы и заслуженный мастер спорта СССР Владимир Пономарев высоко оценил результаты столичной команды на сегодняшний день. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью он выразил удовлетворение желанием и активностью футболистов на поле. По словам Пономарева, игроки выполняют свою работу не из-под палки, а искренне и с удовольствием.
В их действиях видно настоящую игру, они чувствуют себя свободно на поле. Напоминаем, что ЦСКА в новом сезоне не потерпел ни одного поражения в шести официальных матчах.
Главный тренер Члестинин имеет в своем активе четыре победы и две ничьи. После четырех туров Российской Премьер-Лиги футболисты ЦСКА набрали восемь очков и находятся в числе лидеров.
Команда отстает на одно очко от второго места и на четыре очка от первого. Эти результаты показывают, что команда ЦСКА играет на высоком уровне в этом сезоне.