Krivtsov: Sun’iy maydon tabiiydan yaxshiroq deb hisoblaydi
Krasnodar futbol klubi yarim himoyachisi Nikita Krivtsov Orenburg jamoasining uy stadioni sun’iy maydoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, sun’iy maydon unga juda qulay va yoqimli tuyuladi. Krivtsovning ta’kidlashicha, ayrim tabiiy maydonlar sun’iy maydonga nisbatan yomonroq holatda bo‘ladi.
Unga ko‘ra, Orenburg stadionidagi maydon doimiy ravishda sug‘oriladi, bu esa to‘pning harakatini tezlashtiradi va o‘yinni yanada jadal qiladi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan hafta oxirida Krasnodar jamoasi Orenburg ustidan g‘alaba qozondi.
Ushbu natija Krasnodarga to‘qqiz ochko to‘plashga yordam berdi va jamoa Rossiya chempionati turnir jadvalida ikkinchi o‘ringa ko‘tarildi. Bu natija to‘rt tur yakunlariga ko‘ra qayd etildi.
Navbatdagi beshinchi turda Krasnodar o‘z maydonida Premer-liganing pastki o‘rinlarida borayotgan Sochi jamoasini qabul qiladi. Jamoa navbatdagi uchrashuvda ham muvaffaqiyatli natija ko‘rsatishga harakat qiladi.

Кривцов: Искусственное поле лучшее, чем естественное считает
Полузащитник футбольного клуба Краснодар Никита Кривцов высказался о домашнем стадионе Оренбурга с искусственным полем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, искусственное поле кажется ему очень удобным и приятным. Кривцов отметил, что некоторые естественные поля находятся в худшем состоянии по сравнению с искусственными.
По его словам, поле на стадионе Оренбурга постоянно поливается, что ускоряет движение мяча и делает игру более динамичной. Напомним, что в конце прошлой недели команда Краснодар одержала победу над Оренбургом.
Этот результат помог Краснодару набрать девять очков и подняться на второе место в таблице чемпионата России. Этот результат был зафиксирован по итогам четырех туров.
В следующем пятом туре Краснодар примет на своем поле команду Сочи, которая находится в нижней части таблицы Премьер-лиги. Команда постарается показать успешный результат и в следующем матче.