“Inter” Magnes Akliush transferi uchun muzokara boshladi
Milanning "Inter" klubi Fransiyaning "Monako" jamoasida to‘p surayotgan hujumchi Magnes Akliushni tarkibga qo‘shib olish imkoniyatini o‘rganmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Inter" ushbu futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishga jiddiy qiziqish bildirayotgan klublardan biri hisoblanadi. Shu bilan birga, Fransiya chempionatida ishtirok etayotgan "Monako" klubi Akliush uchun 70 million yevro miqdorida mablag‘ talab qilmoqda.
Bu esa, Italiya chempionatining kuchli jamoalari uchun muayyan qiyinchilik tug‘dirishi mumkin. Magnes Akliushga yozgi transfer oynasida "PSJ" va Germaniyaning "Bayer" klublari ham qiziqish bildirgan.
Transfer bo‘yicha mutaxassislar futbolchining bozor qiymatini 45 million yevroga baholamoqda. 23 yoshli Akliush joriy mavsumda "Monako" safida 43 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urgan va 12 ta golli uzatma amalga oshirgan.
Klub rahbariyati futbolchini arzon narxda sotishga tayyor emas. Shu sababli, Italiya chempionatining yetakchi jamoasi uchun bu transfer muzokaralari davom etishi kutilmoqda.

“Интер” начал переговоры по трансферу Магнуса Аклиуша
Миланский клуб "Интер" изучает возможность подписания нападающего Магнеса Аклиуша, который выступает за французский клуб "Монако". Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Интер" является одним из клубов, проявляющих серьезный интерес к этому футболисту. В то же время клуб "Монако", участвующий в чемпионате Франции, требует за Аклиуша сумму в 70 миллионов евро.
Это может создать определенные трудности для сильных команд итальянского чемпионата. На Магнеса Аклиуша также проявили интерес клубы "ПСЖ" и немецкий "Байер" в летнее трансферное окно.
Эксперты по трансферам оценивают рыночную стоимость футболиста в 45 миллионов евро. 23-летний Аклиуш в текущем сезоне провел 43 матча за "Монако", забив 7 голов и сделав 12 голевых передач.
Руководство клуба не готово продавать футболиста по низкой цене. Поэтому ожидается, что переговоры по этому трансферу продолжатся для ведущей команды итальянского чемпионата.