Sancho Yevropaga o‘ta olmasa, Turkiyaga yo‘l oladi
Manchester Yunayted futbolchisi Jeydon Sancho Turkiya klublariga o‘tishi ehtimolini rad etmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati ingliz futbolchisi bilan xayrlashishga qat’iy qaror qilgan. Jeydon Sancho ham jamoani tark etishni istaydi.
Mashhur futbol jurnalisti Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, 25 yoshli futbolchi faoliyatini Yevropaning yetakchi chempionatlaridan birida davom ettirishni xohlaydi. Biroq, agar bunday imkoniyatlar bo‘lmasa, u katta ehtimol bilan Turkiya klublaridan biriga o‘tishi mumkin.
Jeydon Sanchoga bir nechta klublar qiziqish bildirgan. Ular orasida Italiya chempionatidan Yuventus va Inter, Germaniyadan Borussiya Dortmund, shuningdek, Rimning Roma va Turkiyaning Besiktash klublari bor.
Hozirda Transfermarkt saytida futbolchining narxi 28 million yevroga baholanmoqda. Sancho uchun muzokaralar davom etmoqda, uning kelajagi yaqin kunlarda aniqlik kiritilishi kutilmoqda.

Санчо, если не сможет попасть в Европу, направится в Турцию
Футболист Манчестер Юнайтед Джейдон Санчо не исключает возможности перехода в турецкие клубы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба приняло твердое решение расстаться с английским футболистом. Джейдон Санчо также хочет покинуть команду.
По информации известного футбольного журналиста Фабрицио Романо, 25-летний футболист хочет продолжить карьеру в одном из ведущих чемпионатов Европы. Однако, если таких возможностей не будет, он с большой вероятностью может перейти в один из турецких клубов.
На Джейдона Санчо проявили интерес несколько клубов. Среди них итальянские Ювентус и Интер, немецкая Боруссия Дортмунд, а также римская Рома и турецкий Бешикташ.
В настоящее время на сайте Transfermarkt стоимость футболиста оценивается в 28 миллионов евро. Переговоры по Санчо продолжаются, его будущее ожидается будет прояснено в ближайшие дни.