“Liverpul” klubi hujumchisi Federiko Kyeza jamoada qolishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda uning boshqa klubga o‘tishi haqida ko‘plab xabarlar tarqalgan edi. Turli manbalarga ko‘ra, “Liverpul” rahbariyati Kyezani sotishni rejalashtirgan, chunki futbolchi o‘tgan mavsumda omadsizlikka uchraganidan so‘ng Italiyaga qaytishni istagan.
Biroq, La Gazzetta dello Sport nashri bergan ma’lumotga ko‘ra, yaqinda Federiko Kyeza klub bosh murabbiyi Arne Slot bilan bevosita suhbatlashgan. Murabbiy unga ishonch bildirgan va hujum chizig‘ida Kyezadan foydalanmoqchi ekanini aytgan.
Xuddi shunday javob futbolchining agentiga ham klub rahbariyati tomonidan berilgan. Shuningdek, agar Federiko Kyeza jamoani tark etsa, “Liverpul”ning qanotlarda hujumkor futbolchilar tanlovi juda cheklangan bo‘lib qoladi.
Shu sababli, hozirda 27 yoshli futbolchini jamoada saqlab qolish rejalashtirilmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi Kyezadan kelasi mavsumda ham asosiy tarkib futbolchisi sifatida foydalanishni maqsad qilgan.

“Ливерпуль” сохраняет Федерико Кьезу в команде
Клуб “Ливерпуль” может сохранить нападающего Федерико Кьезу в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время появлялось много сообщений о его возможном переходе в другой клуб. По различным источникам, руководство “Ливерпуля” планировало продать Кьезу, так как футболист хотел вернуться в Италию после неудачного сезона.
Однако, согласно информации, предоставленной La Gazzetta dello Sport, недавно Федерико Кьеза напрямую поговорил с главным тренером клуба Арне Слотом. Тренер выразил ему доверие и сказал, что хочет использовать Кьезу в атакующей линии.
Такой же ответ был дан агенту футболиста руководством клуба. Также, если Федерико Кьеза покинет команду, выбор атакующих футболистов на флангах у “Ливерпуля” будет очень ограничен.
По этой причине в настоящее время планируется сохранить 27-летнего футболиста в команде. Руководство клуба и тренерский штаб намерены использовать Кьезу в качестве основного игрока в следующем сезоне.