Cherchesov Batrakovni Golovinga o‘xshatdi, farqlarini aytdi
Grozniy shahri “Akhmat” jamoasining bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Moskvaning “Lokomotiv” klubi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovni “Monako” futbolchisi Aleksandr Golovin bilan taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning ta’kidlashicha, o‘z vaqtida Golovin Moskvaning CSKA jamoasida va Rossiya terma jamoasida yorqin o‘yin ko‘rsatgan. Bu esa unga Fransiyaga o‘tish imkonini bergan.
Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov ham Golovinga o‘xshaydi, biroq u biroz boshqacha o‘yinchi. Golovin ham CSKA va terma jamoada muhim yosh futbolchi bo‘lgan.
Cherchesov Batrakovning o‘tgan yilgi muvaffaqiyatlarini davom ettirayotganidan mamnun ekanini bildirdi. U har bir futbolchining faoliyatida ikkinchi yil muhim bosqich bo‘lishini ham ta’kidladi.
Rossiya chempionatining to‘rtinchi turi doirasida “Spartak”ga qarshi o‘yinda Batrakov o‘zining kattalar futbolidagi ilk xet-trigini qayd etdi. To‘rt uchrashuvdan so‘ng, 20 yoshli “Lokomotiv” futbolchisi oltita gol bilan RPL to‘purarlar ro‘yxatida peshqadamlik qilmoqda.

Черчесов сравнил Батракова с Головиным, указал на различия
Грозный город, главный тренер команды "Ахмат" Станислав Черчесов сравнил полузащитника московского клуба "Локомотив" Алексея Батракова с футболистом "Монако" Александром Головиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, в свое время Головин ярко играл в московском ЦСКА и в сборной России. Это дало ему возможность перейти во Францию.
По словам Черчесова, Батраков тоже похож на Головина, но он немного другой игрок. Головин также был важным молодым футболистом в ЦСКА и сборной.
Черчесов выразил удовлетворение тем, что Батраков продолжает свои успехи прошлого года. Он также отметил, что второй год в карьере каждого футболиста является важным этапом.
В рамках четвертого тура чемпионата России Батраков зафиксировал свой первый хет-трик во взрослом футболе в матче против "Спартака". После четырех встреч 20-летний футболист "Локомотива" лидирует в списке бомбардиров РПЛ с шестью голами.