Semshov: Batrakov Yevropaga qishda o‘tishi mumkin
Moskvaning “Dinamo” va “Torpedo” jamoalarida o‘ynagan sobiq yarim himoyachi Igor Semshov Aleksey Batrakovning Yevropaga ketishi uchun eng maqbul vaqtni aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
To‘rt turdan so‘ng “Lokomotiv” jamoasining futbolchisi Batrakov hozirgi mavsum Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purariga aylandi. U olti gol bilan bu natijaga erishgan.
Semshovning so‘zlariga ko‘ra, Batrakovga qishda Yevropaga o‘tish uchun yaxshi imkoniyatlar bo‘ladi. Uning fikricha, keyingi olti oy futbolchi uchun muhim ahamiyat kasb etadi.
Shuningdek, “Lokomotiv” futbolchisi Glushakov ham Batrakov mavsum oxirigacha Rossiyada qolishi va undan so‘ng takliflar bo‘lishini ta’kidlagan. Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida Batrakov Moskvaning “Spartak” jamoasi darvozasiga uchta gol urdi.
Shu tariqa, u “Lokomotiv” tarixida bir o‘yinda “Spartak”ga uch va undan ortiq gol urgan ilk futbolchi bo‘ldi. Hozirda Batrakovning transfer narxi 12 million yevroga baholanmoqda.
Shu sababli, uning kelajagi futbol muxlislari va mutaxassislar e’tiborida qolmoqda. Batrakovning muvaffaqiyatli o‘yinlari unga Yevropa klublaridan takliflar kelishiga zamin yaratmoqda.

Семшов: Батраков может перейти в Европу зимой
Бывший полузащитник Игорь Семшов, игравший за московские команды «Динамо» и «Торпедо», отметил, что для Алексея Батракoва настало самое подходящее время для перехода в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После четырех туров игрок «Локомотива» Батраков стал лучшим бомбардиром текущего сезона чемпионата России, забив шесть голов.
По словам Семшова, у Батракoва будут хорошие возможности для перехода в Европу зимой. Он считает, что следующие шесть месяцев будут иметь важное значение для футболиста.
Также футболист «Локомотива» Глушаков отметил, что Батраков может остаться в России до конца сезона, а затем поступят предложения. В четвертом туре чемпионата России Батраков забил три гола в ворота московского «Спартака».
Таким образом, он стал первым футболистом в истории «Локомотива», который забил три и более гола «Спартаку» в одном матче. В настоящее время трансферная стоимость Батракoва оценивается в 12 миллионов евро.
По этой причине его будущее остается в центре внимания футбольных болельщиков и специалистов. Успешные игры Батракoва создают предпосылки для поступления предложений от европейских клубов.