Krasnodar futbol klubi hujumchisi Eduard Spertsyan Angliyaning Sautgempton jamoasidan tushgan taklifni qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, ingliz klubi ushbu futbolchiga yiliga 1,9 million yevro miqdorida maosh taklif qilgani haqida xabar berilgan edi. Agar Sautgempton jamoasi Angliya Premer-ligasiga chiqsa, Spertsyan maoshi yanada oshirilishi mumkin.
Manbalarga ko‘ra, klublar o‘rtasida rasmiy muzokaralar kelasi haftada bo‘lib o‘tadi. Sautgempton bosh murabbiyi Uill Still Spertsyanni jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida ko‘rishni rejalashtirmoqda.
25 yoshli futbolchining bozor qiymati 25 million yevroga baholanmoqda. Biroq, ilgari Sautgempton klubi uni sotib olish uchun 12 million yevro taklif qilgani aytilgan.
Eduard Spertsyanning Krasnodar bilan tuzgan shartnomasi 2026 yil 30 iyunga qadar amal qiladi. Hozircha tomonlar o‘rtasida yakuniy kelishuvga erishilmagan, lekin muzokaralar natijasiga ko‘ra, futbolchining kelajagi yaqin kunlarda aniqlik kasb etishi kutilmoqda.

Эдуард Спертсян принял предложение Саутгемптона, переговоры начнутся на следующей неделе
Нападающий футбольного клуба Краснодар Эдуард Спертсян принял предложение английской команды Саутгемптон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что английский клуб предложил этому футболисту зарплату в размере 1,9 миллиона евро в год. Если команда Саутгемптон выйдет в английскую Премьер-лигу, зарплата Спертсяна может быть увеличена.
По данным источников, официальные переговоры между клубами состоятся на следующей неделе. Главный тренер Саутгемптона Уилл Стилл планирует видеть Спертсяна одним из ключевых игроков команды.
Рыночная стоимость 25-летнего футболиста оценивается в 25 миллионов евро. Однако ранее сообщалось, что клуб Саутгемптон предложил 12 миллионов евро за его трансфер.
Контракт Эдуарда Спертсяна с Краснодаром действует до 30 июня 2026 года. На данный момент стороны не достигли окончательного соглашения, но ожидается, что в ближайшие дни буду ясны результаты переговоров и будущее футболиста.