Ximenes yangi hujumchilar raqobatidan cho‘chimaydi
«Milan» hujumchisi Santyago Ximenes jamoaga yangi hujumchi kelishiga qarshi emasligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Meksikalik futbolchi joriy mavsumning dastlabki olti oyida «rossoneri» tarkibida yuqori natija ko‘rsata olmadi. U 19 o‘yinda maydonga tushib, jami olti gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Klub tez orada Ximenesga raqobatchi bo‘lishi mumkin bo‘lgan yangi hujumchini sotib olishi kutilmoqda. Asosiy nomzodlar sifatida «Manchester Yunayted» futbolchisi Rasmus Hoylun va «Yuventus»dan Dushan Vlahovich tilga olinmoqda.
Ximenes intervyusida ehtimoliy raqobat haqida gapirar ekan, bu holat uni tashvishga solmasligini aytdi. Aksincha, raqobat futbolchini o‘z ustida ko‘proq ishlashga undaydi.
U ko‘proq gol urish uchun yana-da jiddiy mashg‘ulot o‘tkazishini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, joriy yilning 17-avgust kuni Massimiliano Allegri boshchiligidagi jamoa Italiya Kubogi doirasida o‘z maydonida «Bari» klubini qabul qiladi.

Хименес не боится конкуренции новых нападающих
Нападающий «Милана» Сантьяго Хименес заявил, что не против прихода нового нападающего в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мексиканский футболист не смог показать высокие результаты в составе «россонери» в первые шесть месяцев текущего сезона. Он вышел на поле в 19 матчах и сумел забить всего шесть голов.
Клуб ожидает, что вскоре приобретет нового нападающего, который может стать конкурентом для Хименеса. В качестве основных кандидатов упоминаются игрок «Манчестер Юнайтед» Расмус Хойлунд и Душан Влахович из «Ювентуса».
В интервью Хименес, говоря о возможной конкуренции, отметил, что это его не беспокоит. Напротив, конкуренция побуждает футболиста больше работать над собой.
Он подчеркнул, что будет проводить более серьезные тренировки, чтобы забивать больше голов. Для справки, 17 августа текущего года команда под руководством Массимилиано Аллегри примет на своем поле клуб «Бари» в рамках Кубка Италии.