Bellingem jarohati sabab Real safida oktyabrgacha yo‘q
Angliyalik yarim himoyachi Jud Bellingem Madridning Real jamoasida to‘p suradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jarohatlangan yelkasiga operatsiya qilinganidan so‘ng tiklanish davrini o‘tkazadi. Bu haqda AS nashri xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi safga oktyabr oyining oxiridan tezroq qaytmaydi. Eslatib o‘tamiz, 22 yoshli futbolchi 2023 yil yozida “Real” klubiga qo‘shilgan.
Uning klub bilan tuzgan amaldagi mehnat shartnomasi 2029 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi. Hozirgi vaqtda futbolchining bozor qiymati 180 million yevroga teng.
O‘tgan mavsumda Jud Bellingem Ispaniya chempionati – La Liga doirasida jami 31 uchrashuvda ishtirok etgan. U mazkur o‘yinlarda 9 ta gol urgan va 8 ta golli uzatmani amalga oshirgan.
Shu tariqa, yosh futbolchi jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri bo‘lib kelmoqda. Uning tiklanish muddati Real uchun katta ahamiyatga ega.

Травма Беллингема не позволит ему выступать за Реал до октября
Английский полузащитник Джуд Беллингем выступает за мадридский Реал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он проходит восстановительный период после операции на травмированном плече. Об этом сообщает издание AS.
По информации, футболист не вернется в состав раньше конца октября. Напомним, что 22-летний футболист присоединился к клубу Реал летом 2023 года.
Его действующий трудовой контракт с клубом будет действовать до конца июня 2029 года. В настоящее время рыночная стоимость футболиста составляет 180 миллионов евро.
В прошлом сезоне Джуд Беллингем принял участие в 31 матче в рамках чемпионата Испании – Ла Лиги. Он забил 9 голов и сделал 8 голевых передач в этих играх.
Таким образом, молодой футболист становится одним из ключевых игроков команды. Его срок восстановления имеет большое значение для Реала.