Ximenes: Allegri kelgach, “Milan”da muhit o‘zgardi
«Milan» hujumchisi Santyago Ximenes jamoa bosh murabbiyi Massimiliano Allegri haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, italiyalik mutaxassis jamoaga qaytgach, muhit butunlay o‘zgargan. Allegri 11 yarim yildan so‘ng klubga qaytdi.
U 58 yoshda va mavsum yakunida lavozimini tark etgan Serjiu Konsesau o‘rnini egalladi. Ximenesning so‘zlariga ko‘ra, hozir jamoada oldingi bir necha oylarga nisbatan butunlay boshqacha muhit hukm surmoqda.
U Allegri haqida shunday deydi: «Allegri – butun jamoani birlashtira oladigan murabbiy. U mashg‘ulotlarda juda yuqori tezlikda ishlaydi.
Uning qo‘l ostida ilk kundan boshlab, bizni yaxshi mavsum kutayotganini his qildim». Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Italiya chempionatida «Milan» sakkizinchi o‘rinni egallagan edi.
Jamoa yangi murabbiy boshchiligida oldinga katta maqsadlar qo‘ymoqda. Ximenes Allegri bilan ishlash jamoaga yangi ruh va ishonch berganini ta’kidladi.
Futbolchilar murabbiydan ko‘p narsa o‘rganayotganini aytmoqda. Yangi mavsumda «Milan» muxlislari jamoaning yaxshi natijalarga erishishiga umid qilmoqda.

Хименес: Аллегри пришел, и атмосфера в «Милане» изменилась
Нападающий «Милана» Сантьяго Хименес поделился своими мыслями о главном тренере команды Массимилиано Аллегри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, после возвращения итальянского специалиста атмосфера в команде полностью изменилась. Аллегри вернулся в клуб спустя 11 с половиной лет.
Ему 58 лет, и он занял место Серджиу Консесау, который покинул свою должность по окончании сезона. По словам Хименеса, сейчас в команде царит совершенно другая атмосфера по сравнению с предыдущими несколькими месяцами.
Он говорит об Аллегри: «Аллегри – тренер, который может объединить всю команду. Он работает на тренировках с очень высокой интенсивностью.
С первого дня под его руководством я почувствовал, что нас ждет хороший сезон». Напоминаем, что в прошлом сезоне «Милан» занял восьмое место в чемпионате Италии.
Команда ставит перед собой большие цели под руководством нового тренера. Хименес отметил, что работа с Аллегри дала команде новый дух и уверенность.
Футболисты говорят, что многому учатся у тренера. В новом сезоне болельщики «Милана» надеются на хорошие результаты команды.