Radimov: Spartak mahalliy futbolchilarga sarmoya qilishi kerak edi
Sobiq futbolchi Vladislav Radimov "Spartak" klubining futbolchilarni xarid qilish uchun qilgan katta xarajatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning aytishicha, agar "Spartak" 70 million yevroni xorijlik futbolchilarga emas, balki Batrokov, Glebov va Kislyak kabi mahalliy futbolchilarga sarflaganida, jamoaning hozirgi holati boshqacha bo‘lar edi. U misol tariqasida, Batrokov uchun 40 million, Kislyak uchun 20 million va Glebov uchun 10 million yevro ajratilganini tasavvur qilish mumkinligini ta’kidladi.
Radimovning fikricha, bunday transfer siyosati natijasida jamoada o‘zgarishlar bo‘lardi. Ayni paytda, Rossiya chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng "Spartak" jamosi 11-o‘rinda bormoqda va 4 ochkoga ega.
Keyingi turda "Spartak" bosh murabbiy Dejan Stankovich boshchiligida o‘z maydonida "Zenit" klubini qabul qiladi. Uchrashuv 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Radimovning fikricha, transfer siyosatidagi tanlovlar jamoa natijalariga bevosita ta’sir ko‘rsatmoqda. Shu sababli, mahalliy futbolchilarga e’tibor qaratish muhimligini uqtiradi.

Радимов: Спартак должен был инвестировать в местных футболистов
Бывший футболист Владислав Радимов высказал свое мнение о больших расходах клуба "Спартак" на приобретение игроков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Радимова, если бы "Спартак" потратил 70 миллионов евро не на иностранных футболистов, а на местных, таких как Батроков, Глебов и Кисляк, текущее состояние команды было бы иным. Он отметил, что можно представить, что на Батрокова было бы выделено 40 миллионов, на Кисляка — 20 миллионов, а на Глебова — 10 миллионов евро.
По мнению Радимова, такая трансферная политика привела бы к изменениям в команде. В настоящее время после четвертого тура чемпионата России "Спартак" занимает 11-е место и имеет 4 очка.
В следующем туре "Спартак" под руководством главного тренера Деяна Станковича примет на своем поле клуб "Зенит". Матч состоится 16 августа.
Радимов считает, что выборы в трансферной политике непосредственно влияют на результаты команды. Поэтому он подчеркивает важность внимания к местным футболистам.