Moskvaning “Torpedo” futbol klubi bosh direktori Sergey Sinyaev jamoa bosh murabbiyi Oleg Kononovning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, yangi mavsumda jamoaning natijalarini izoh berish hozircha qiyin. “Jamoaning yangi mavsumdagi boshlanishini izohlash oson emas.
Oldinda yana ko‘p o‘yinlar bor, nima bo‘lishini vaqt ko‘rsatadi. Kononov ishdan bo‘shatiladimi?
Hozircha bu borada hech qanday qaror qabul qilinmagan”, dedi Sinyaev. Eslatib o‘tamiz, hozirgi mavsum boshida “Torpedo” jamoasi PARI Ligasi doirasida o‘tkazilgan to‘rt uchrashuvning uchtasida mag‘lub bo‘ldi.
Jamoa atigi bir ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida 16-o‘rinda bormoqda. Navbatdagi o‘yinda “Torpedo” o‘z maydonida Yekaterinburgning “Ural” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Hozirda “Ural” musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda joylashgan. Jamoa oldida hali ko‘plab mas’uliyatli uchrashuvlar turibdi va natijalar bo‘yicha aniq xulosa chiqarish uchun vaqt kerak.

“Торпедо” тренера Кононова будущее остается неизвестным
Генеральный директор московского футбольного клуба “Торпедо” Сергей Синяев высказал свое мнение о будущем главного тренера Олега Кононова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, пока сложно комментировать результаты команды в новом сезоне. “Объяснить начало нового сезона команды не так просто.
Впереди еще много игр, время покажет, что будет. Уволят ли Кононова?
Пока никакого решения по этому поводу не принято”, - сказал Синяев. Напоминаем, что в начале текущего сезона команда “Торпедо” проиграла в трех из четырех матчей, проведенных в рамках PARI Лиги.
Команда набрала всего одно очко и занимает 16-е место в турнирной таблице. В следующем матче “Торпедо” будет противостоять команде “Урал” из Екатеринбурга на своем поле.
В настоящее время “Урал” занимает первое место в турнирной таблице. У команды впереди еще много ответственных матчей, и для того, чтобы сделать четкие выводы по результатам, нужно время.