Illya Zabarnyy PSJga o‘tishi haqida fikr bildirdi
Ukraina terma jamoasining markaziy himoyachisi Illya Zabarnyy Fransiyaning mashhur futbol klubi Parij Sen-Jermen jamoasiga o‘tganidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining aytishicha, u dunyoning eng yaxshi klublaridan biriga o‘tganidan juda mamnun. U har bir o‘yinda maksimal darajada harakat qilishga va jamoaga yordam berishga intilishini ta’kidladi.
Shuningdek, Zabarnyy yangi jamoasi safida birinchi o‘yinini intiqlik bilan kutayotganini va muxlislar bilan uchrashishni orziqib kutayotganini aytdi. Illya Zabarnyy Parij Sen-Jermen klubiga Angliyaning Bornmut jamoasidan o‘tdi.
U fransuz klubi bilan besh yillik mehnat shartnomasi imzoladi. Ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, Ukraina himoyachisining transferi uchun Fransiya chempioni 63 million yevro to‘lagan.
Avvalroq, 22 yoshli futbolchi jamoada rossiyalik darvozabon Matvey Safonov bo‘lishiga qarshi ekani haqida ham xabarlar tarqalgan edi.

Илля Заберный высказался о переходе в ПСЖ
Центральный защитник сборной Украины Илля Заборный высказал свои мысли после перехода в знаменитый французский футбольный клуб Париж Сен-Жермен. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, он очень доволен тем, что перешел в один из лучших клубов мира. Он подчеркнул, что будет стремиться выкладываться на максимум в каждой игре и помогать команде.
Также Заборный отметил, что с нетерпением ждет своей первой игры в новой команде и встречи с болельщиками. Илля Заборный перешел в клуб Париж Сен-Жермен из английского клуба Борнмут.
Он подписал пятилетний трудовой контракт с французским клубом. По сообщениям СМИ, чемпион Франции заплатил 63 миллиона евро за трансфер украинского защитника.
Ранее также сообщалось, что 22-летний футболист против того, чтобы в команде был российский вратарь Матвей Сафонов.