Aleksey Batrakov Rossiya chempionatining eng yorqin yulduzi bo‘ldi
"Rostov" futbolchisi Aleksey Mironov Rossiya chempionati uchun "Lokomotiv" klubi tarkibida harakat qilayotgan 20 yoshli hujumkor yarim himoyachi Aleksey Batrakovni asosiy yulduz deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mironov o‘z intervyusida Batrakovning o‘yinini yuqori baholab, uni butun chempionatning eng yorqin futbolchisi deb atadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, yosh futbolchi bu yoshida "Spartak" kabi kuchli jamoaga uchta gol urishi hammaning ham qo‘lidan kelmaydi.
Mironov Batrakovni jamoaning haqiqiy yetakchisi deb aytdi. "Rostov" yarim himoyachisi Batrakovning kelajakda Yevropa klublaridan biriga o‘tishini umid qilmoqda.
Batrakov hozirgi mavsum Rossiya oliy ligasi doirasida to‘rtta uchrashuvda olti marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi. Mutaxassislarning baholashicha, Transfermarkt portali Batrakovning narxini 12 million yevroga teng deb belgilagan.
Aleksey Batrakov yosh bo‘lishiga qaramay, o‘zining ustun o‘yin ko‘rsatkichlari bilan ko‘plab futbol muxlislari va mutaxassislarning e’tiborini tortdi. Uning faoliyati davomida yanada yuqori natijalarga erishishiga ishonch bildirilmoqda.

Алексей Батраков стал самой яркой звездой чемпионата России
"Ростов" футболчиси Алексей Миронов считает 20-летнего нападающего полузащитника Алексея Батракова основной звездой в составе клуба "Локомотив" для чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью Миронов высоко оценил игру Батракована и назвал его ярчайшим футболистом всего чемпионата. По его словам, молодому футболисту в этом возрасте забить три гола в такую сильную команду, как "Спартак", не под силу каждому.
Миронов сказал, что Батраков является настоящим лидером команды. Полузащитник "Ростова" надеется, что Батраков в будущем перейдет в один из европейских клубов.
Батраков в текущем сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги забил шесть раз в четырех матчах. По оценкам специалистов, портал Transfermarkt установил цену Батракована в 12 миллионов евро.
Несмотря на свою молодость, Алексей Батраков привлек внимание многих футбольных болельщиков и специалистов своими выдающимися игровыми показателями. Ожидается, что он достигнет еще более высоких результатов в своей карьере.