Radchenko: Semak “Zenit”da bosh murabbiy bo‘lib qolsin
Futbol bo‘yicha mutaxassis Dmitriy Radchenko fikriga ko‘ra, Sergey Semak Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasida bosh murabbiy sifatida ishini davom ettirishi lozim. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, yangi mavsum Rossiya chempionatida “Zenit” jamoasi muvaffaqiyatli boshlamaganiga qaramay, Semak o‘z lavozimidan chetlatilmasligi kerak. Radchenkoga ko‘ra, Sergey Bog‘danovich jamoani yaxshi biladi va eng muhimi, u hali hamda motivatsiyani yo‘qotmagan.
Shuningdek, u murabbiy og‘ir vaziyatlardan chiqib keta olish qobiliyatiga ega. So‘nggi o‘yinda “Zenit” safarda Groznyning “Axmat” jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Hozirda Semak boshchiligidagi jamoa to‘rt turdan so‘ng besh ochko jamg‘argan va musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Navbatdagi uchrashuvda “Zenit” safarda Moskvaning “Spartak” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Mutaxassislar Semakning tajribasi va jamoa bilan ishlash malakasi “Zenit”ga mavsum davomida o‘z o‘rnini yaxshilashga yordam berishiga ishonch bildirmoqda.

Радченко: Семак останется главным тренером "Зенита"
По мнению футбольного эксперта Дмитрия Радченко, Сергей Семак должен продолжать свою работу в качестве главного тренера команды «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эксперт подчеркивает, что, несмотря на то что команда «Зенит» неудачно начала новый сезон в чемпионате России, Семак не должен быть отстранен от своей должности. По словам Радченко, Сергей Богданович хорошо знает команду и, что самое важное, он все еще не потерял мотивацию.
Кроме того, он обладает способностью выходить из тяжелых ситуаций. В последнем матче «Зенит» на выезде проиграл грозненскому «Ахмату» со счетом 0:1.
В настоящее время команда под руководством Семака после четырех туров набрала пять очков и занимает восьмое место в турнирной таблице. В следующем матче «Зенит» сыграет на выезде против московского «Спартака».
Эксперты уверены, что опыт Семака и его навыки работы с командой помогут «Зениту» улучшить свои позиции в течение сезона.