Diveyev Chelestini va Nikolic uslublaridagi asosiy farqni aytdi
CSKA futbolchisi Igor Diveyev jamoaning hozirgi bosh murabbiyi Fabio Chelestini bilan sobiq murabbiy Marko Nikolic o‘rtasidagi farq haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Chelestini boshchiligidagi CSKA va Nikolic boshchiligidagi CSKA o‘rtasidagi asosiy farq yuqori pressingda namoyon bo‘ladi. Diveyevning aytishicha, u uchun qaysi uslubda o‘ynash muhim emas, har qanday holatda ham maydonga tushishga tayyor.
Futbolchi uchun eng asosiysi – mashg‘ulotlar va yig‘inlar orqali yangi tizimga moslashishdir. Ma’lumot uchun, Marko Nikolic 2024/25 yilgi mavsumda CSKA jamoasini boshqargan.
Uning rahbarligida jamoa Rossiya kubogini qo‘lga kiritdi va Rossiya chempionatida uchinchi o‘rinni egalladi. Joriy yil yozida esa Fabio Chelestini CSKA bosh murabbiyi etib tayinlandi.
Chelestini jamoa boshqaruvini qo‘lga olganidan so‘ng, o‘zining ilk o‘yinidayoq Rossiya Superkubogi uchun bo‘lib o‘tgan bahsda CSKA “Krasnodar” ustidan g‘alaba qozonib, sovrinni yutishga muvaffaq bo‘ldi. Shu tariqa, jamoa yangi murabbiy bilan ilk yirik natijaga erishdi.

Дивеев сказал о главном различии между стилями Челестини и Николича
Футболист ЦСКА Игорь Дивеев высказал мнение о различии между нынешним главным тренером Фабио Челестини и бывшим тренером Марко Николицем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, главное различие между ЦСКА под руководством Челестини и ЦСКА под руководством Николица проявляется в высоком прессинге. Дивеев отметил, что для него не имеет значения, в каком стиле играть, он готов выйти на поле в любом случае.
Для футболиста самое главное – это адаптация к новой системе через тренировки и сборы. Для справки, Марко Николица возглавлял команду ЦСКА в сезоне 2024/25.
Под его руководством команда завоевала Кубок России и заняла третье место в чемпионате России. Летом текущего года Фабио Челестини был назначен главным тренером ЦСКА.
После того как Челестини взял на себя управление командой, в своем первом же матче он смог одержать победу над "Краснодаром" в матче за Суперкубок России и завоевать трофей. Таким образом, команда достигла первого крупного результата с новым тренером.