Dani Olmo Barselona bilan mashg‘ulotlarga qaytdi
Barselona jamoasining yarim himoyachisi Dani Olmo jamoa bilan mashg‘ulotlarga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda manbalar xabar bermoqda. Futbolchining sog‘lig‘i bilan bog‘liq barcha muammolari hal etildi va u asosiy tarkib bilan birga mashg‘ulotlarni boshladi.
O‘tgan mavsumda 27 yoshli Dani Olmo barcha musobaqalarda jami 39 o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda 12 ta gol urdi va yetti marta hamkorlariga gol kiritishda yordam berdi.
Bu natijalar futbolchining jamoaga foydali bo‘lganini ko‘rsatadi. Dani Olmoning Barselona klubi bilan tuzgan shartnomasi 2030 yilgacha amal qiladi.
Transfermarkt mutaxassislari futbolchining transfer qiymatini 60 million yevro deb baholamoqda. Yaqinlashib kelayotgan mavsumda Barselona 16 avgust kuni safarda Mallorca jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
La Liga birinchi turining ushbu uchrashuvi Toshkent vaqti bilan soat 22:30 da boshlanadi. Mazkur o‘yin Dani Olmo uchun yangi mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuv bo‘lishi mumkin.

Дани Ольмо вернулся к тренировкам с Барселоной
Полузащитник команды Барселона Дани Ольмо вернулся к тренировкам с командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источников, все проблемы со здоровьем футболиста были решены, и он начал тренироваться вместе с основным составом.
В прошлом сезоне 27-летний Дани Ольмо сыграл в 39 матчах во всех соревнованиях. Он забил 12 голов и семь раз помог партнерам забить.
Эти результаты показывают, что футболист был полезен команде. Контракт Дани Ольмо с клубом Барселона действует до 2030 года.
Специалисты Transfermarkt оценивают трансферную стоимость футболиста в 60 миллионов евро. В предстоящем сезоне Барселона 16 августа проведет матч против команды Майорка на выезде.
Эта встреча первого тура Ла Лиги начнется в 22:30 по ташкентскому времени. Этот матч может стать первой официальной встречей для Дани Ольмо в новом сезоне.