Belous: CSKA bu mavsumda kutilmagan natija ko‘rsatdi
Futbol sohasidagi mutaxassis Yuriy Belous joriy mavsum Rossiya chempionati dastlabki turlarida CSKA jamoasining o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, CSKA jamoasi bu mavsumda juda yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va bu ko‘pchilik uchun kutilmagan hodisa bo‘ldi. Belousning fikriga ko‘ra, jamoa o‘yinida asosiy mezonlar – natijaga erishish, o‘yin uslubining qiziqarli bo‘lishi hamda futbolchilarning o‘sishi kuzatilmoqda.
U aynan shu jihatlar hozirda CSKAda namoyon bo‘layotganini ta’kidladi va klubdagi ijobiy o‘zgarishlarni yuqori baholadi. Mutaxassisning fikricha, bu yutuqlarga erishishda jamoaning bosh murabbiyi Fabio Chelestining hissasi katta.
U jamoani mavsumlar oralig‘ida boshqarishga kelgan va qisqa vaqt ichida ijobiy natijalarga erishishga muvaffaq bo‘lgan. Hozirda CSKA chempionat jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa dastlabki to‘rt turda sakkiz ochko jamg‘arishga erishgan. Bu natijalar klub muxlislari va mutaxassislar tomonidan ijobiy baholanmoqda.

Белоусов: ЦСКА в этом сезоне показал неожиданный результат
Специалист в области футбола Юрий Белоус оценил игру команды ЦСКА в первых турах чемпионата России текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда ЦСКА показывает очень хорошие результаты в этом сезоне, что стало неожиданным событием для многих. По мнению Белоуса, в игре команды наблюдаются основные критерии – достижение результата, интересный стиль игры и рост футболистов.
Он подчеркнул, что именно эти аспекты в настоящее время проявляются в ЦСКА и высоко оценил положительные изменения в клубе. По мнению специалиста, в достижении этих успехов большая заслуга главного тренера команды Фабио Челесте.
Он пришел управлять командой между сезонами и за короткое время смог добиться положительных результатов. В настоящее время ЦСКА занимает четвертое место в таблице чемпионата.
Команда смогла набрать восемь очков в первых четырех турах. Эти результаты положительно оцениваются как болельщиками клуба, так и специалистами.