O‘tgan yil kuzida ijtimoiy tarmoqlarda hakam Devid Kutning Yurgan Kloppni haqorat qilgan eski videosi tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu video taxminan 2020 yil iyul oyida suratga olingan. Oradan ko‘p o‘tmay, Devid Kut vaqtincha ishidan chetlatildi, so‘ngra esa Angliyada hakamlik faoliyatini nazorat qiluvchi PGMOL tashkiloti rahbarlari tomonidan butunlay ishdan bo‘shatildi.
Yaqinda Devid Kutga yana sakkiz hafta davomida diskvalifikatsiya jazosi belgilandi. Bu haqda Angliya futbol assotsiatsiyasi qaror chiqargani haqida BBC xabar berdi.
Devid Kut o‘zining jiddiy qoidabuzarlik qilganini tan oldi. Shuningdek, unga maxsus o‘quv dasturidan o‘tish majburiyati ham yuklatildi.
Eslatib o‘tamiz, Yurgan Klopp 2023/2024 yilgi mavsum yakunida “Liverpul” jamoasi bosh murabbiyi lavozimini tark etdi. Bu voqea futbol jamoatchiligi e’tiborini tortdi va hakamlar faoliyati hamda ularning xatti-harakatlariga nisbatan nazorat kuchaytirilishiga sabab bo‘ldi.

Судья Дэвид Кут дисквалифицировал Клоппа за оскорбление
Прошлой осенью в социальных сетях распространилось старое видео, на котором судья Дэвид Кут оскорбляет Юргена Клоппа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это видео было снято примерно в июле 2020 года. Вскоре после этого Дэвид Кут был временно отстранен от работы, а затем полностью уволен руководством организации PGMOL, контролирующей судейство в Англии.
Недавно Дэвиду Куту снова назначили дисквалификацию на восемь недель. Об этом сообщила BBC, ссылаясь на решение Футбольной ассоциации Англии.
Дэвид Кут признал, что совершил серьезное нарушение правил. Ему также было предписано пройти специальную учебную программу.
Напоминаем, что Юрген Клопп покинул пост главного тренера команды "Ливерпуль" по окончании сезона 2023/2024. Это событие привлекло внимание футбольного сообщества и стало причиной усиления контроля за деятельностью судей и их поведением.