Smirnov: Batrakov yoshlikdan aql-zakovati bilan ajralib turgan
Sobiq mashhur futbolchi Dmitriy Smirnov Aleksiy Batrakovning Yevropa chempionatiga o‘tishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Batrakov hozirgi mavsumda “Lokomotiv” jamoasi tarkibida beshta o‘yinda yettita gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Smirnov Batrakovni bolaligidan bilishini, yoshligidanoq futbol maydonida o‘zining aql-zakovati bilan ajralib turganini ta’kidladi.
Uning fikricha, agar Batrakov o‘z ustida ishlashda davom etsa va hozirgi natijalarini saqlab qolsa, albatta, chet ellik klublardan taklif olishi mumkin. Mutaxassisning aytishicha, unga “Lokomotiv” jamoasi yoqadi, chunki bu jamoada asosan rossiyalik futbolchilar o‘ynaydi.
Hozirda “Lokomotiv” Rossiya Premyer-ligasida peshqadamlik qilmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov boshchiligida ketma-ket to‘rt o‘yinda g‘alaba qozonib, eng yaqin ta’qibchi – “Krasnodar”dan uch ochko oldinga chiqib olgan.
Shu sababli “Lokomotiv” mavsum boshidan yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va chempionat yetakchilaridan biri bo‘lib turibdi.

Смирнов: Батраков с юности выделялся умом и сообразительностью
Бывший известный футболист Дмитрий Смирнов высказал свое мнение о вероятности перехода Алексея Батракова на чемпионат Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Батраков в этом сезоне в составе команды "Локомотив" смог забить семь голов в пяти играх. Смирнов отметил, что знает Батракова с детства, и с юных лет он выделялся на футбольном поле своим умом.
По его мнению, если Батраков продолжит работать над собой и сохранит текущие результаты, он, безусловно, может получить предложения от зарубежных клубов. По словам специалиста, ему нравится команда "Локомотив", так как в ней в основном играют российские футболисты.
В настоящее время "Локомотив" занимает первое место в Российской Премьер-лиге. Под руководством главного тренера Михаила Галактионова команда одержала подряд четыре победы, опередив ближайшего преследователя – "Краснодар" на три очка.
По этой причине "Локомотив" показывает хорошие результаты с начала сезона и является одним из лидеров чемпионата.