Akron jamoasi bosh murabbiyi Zaur Tedeev CSKAga qarshi o‘yin oldidan “Match TV”ga intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy jamoada bir nechta yangi futbolchilar maydonga tushayotganini ta’kidladi. Ularning tayyorgarligi va jamoa falsafasini qanchalik o‘zlashtirgani haqida so‘z yuritar ekan, asosiy e’tibor jamoaviy hujumga, to‘g‘ri va faol himoyaga, shuningdek, klubni sevish va unda rivojlanishga qaratilganini aytdi.
Tedeev yangi futbolchilar uchun bu kun muhimligini, ular o‘z mahoratini ko‘rsatishi, yaxshi natija uchun harakat qilishi kerakligini ta’kidladi. Ular maktabda o‘rgangan ko‘nikmalarini amalda to‘liq namoyon etishi zarurligini ta’kidladi.
Shuningdek, Mardishvili haqida ham fikr bildirildi. U jamoaga yaqinda qo‘shilgan bo‘lsa-da, darhol asosiy tarkibda maydonga tushmoqda.
Murabbiy uning tajribali futbolchi ekanini, ko‘plab muhim o‘yinlarda qatnashganini aytdi. Shu bois, bu holat unga bosim bermasligini, hozirgi holati tabiiy ekanini qayd etdi.
U futbolchining o‘zini ko‘rsatishiga umid bildirdi. Bundan tashqari, Saltmurad Bakaev jarohatdan so‘ng safga qaytayotgani haqida ham so‘z bordi.
Murabbiy tibbiy xodimlar va reabilitatsiya bo‘yicha murabbiylar o‘z vazifasini yaxshi bajarganini, futbolchining jismoniy holatida muammo bo‘lmasligi kerakligini aytdi. Biroq, psixologik va hissiy holat ham muhim ahamiyatga ega ekani, bu omillar uning o‘yiniga ta’sir qilishi mumkinligini ta’kidladi.

Тедеев: Мардишвили основной состав готовый футболист
Главный тренер команды "Акрон" Заур Тедеев дал интервью "Матч ТВ" перед игрой с ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренер отметил, что в команде выходят на поле несколько новых футболистов. Говоря о их подготовке и усвоении философии команды, он подчеркнул, что основное внимание уделяется командным атакам, правильной и активной защите, а также любви к клубу и стремлению развиваться в нем.
Тедеев отметил, что этот день важен для новых футболистов, им нужно продемонстрировать свои навыки и стремиться к хорошему результату. Он подчеркнул, что они должны полностью проявить навыки, которые они изучили в школе.
Также были высказаны мысли о Мардишвили. Хотя он недавно присоединился к команде, он сразу выходит на поле в основном составе.
Тренер сказал, что он опытный футболист, который участвовал во многих важных играх. Поэтому он отметил, что это обстоятельство не должно оказывать на него давления, и его текущее состояние естественно.
Он выразил надежду, что футболист сможет проявить себя. Кроме того, также говорилось о том, что Салтумирад Бакаев возвращается в строй после травмы.
Тренер сказал, что медицинские работники и тренеры по реабилитации хорошо справились со своими обязанностями, и у футболиста не должно быть проблем с физическим состоянием. Однако он подчеркнул, что психологическое и эмоциональное состояние также имеет важное значение, и эти факторы могут повлиять на его игру.