Tedeev: CSKA eng yaxshi futbol ko‘rsatmoqda
Akron jamoasi bosh murabbiyi Zaur Tedeev CSKA bilan o‘yin tugaganidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bugungi g‘alaba oson bo‘lmaganini ta’kidladi. Murabbiyning aytishicha, CSKA jamoasi o‘yin nuqtai nazaridan eng yaxshi jamoalardan biri hisoblanadi.
Ular to‘pni yaxshi nazorat qiladi va tarkibida tajribali futbolchilar bor. Akron himoyada pastda o‘ynashga majbur bo‘ldi, chunki birinchi bo‘limda pressing har doim ham muvaffaqiyatli chiqmadi.
Bunga sabab, jamoaga bir vaqtning o‘zida ko‘plab yosh va bir-biri bilan ilgari o‘ynamagan futbolchilar qo‘shildi. Shu bilan birga, himoyada yaxshi harakat qilishdi va raqibga ko‘p imkoniyat bermadi.
Qarshi hujumlarda yanada faolroq bo‘lish mumkin edi. To‘pni nazorat qilishda ham jamoa o‘zini tinch tutdi.
Pressing yetarli bo‘lmaganiga qaramay, aynan pressingdan so‘ng gol urishga muvaffaq bo‘lishdi. Murabbiy futbolchilarning sabrli va ishonchli o‘yinidan, shuningdek, yosh futbolchilarning o‘zini ko‘rsata olganidan mamnunligini bildirdi.
Yangi futbolchilarning debyutiga baho berar ekan, murabbiy Konstantin Maradishvilining to‘liq formaga kirishi uchun biroz vaqt kerakligini aytdi. Uning pozitsiyasi mas’uliyatli va undan ko‘p narsa talab qilinadi.
Maradishvili qisqa vaqt ichida jamoaga moslashib, bugungi o‘yinda o‘zini yaxshi ko‘rsatdi. Uning bardoshi hali yetarli emas, lekin bu vaqt o‘tishi bilan yaxshilanadi.
Popenkov esa yosh futbolchi bo‘lib, yaqinda maktabdan chiqqan va jamoaga chaqirilgan. U ham o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsata oldi.
Jamoa futbolchisi Benshimolning jarohati haqida savolga javoban, murabbiy jiddiy jarohat bo‘lmaganiga umid bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu mushak jarohati emas, oddiy to‘qnashuv natijasida yuzaga kelgan.

Тедеев: ЦСКА показывает лучший футбол
Главный тренер команды "Акрон" Заур Тедеев высказал свои мысли после матча с ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что сегодняшняя победа была нелегкой. По словам тренера, команда ЦСКА является одной из лучших с точки зрения игры.
Они хорошо контролируют мяч и в их составе есть опытные футболисты. "Акрон" был вынужден играть в обороне, так как в первом тайме прессинг не всегда был успешным.
Причиной этого стало то, что в команду одновременно пришло много молодых футболистов, которые ранее не играли вместе. Тем не менее, они хорошо действовали в обороне и не дали сопернику много возможностей.
В контратаках можно было быть более активными. В контроле мяча команда также сохраняла спокойствие.
Несмотря на недостаточный прессинг, именно после прессинга удалось забить гол. Тренер выразил удовлетворение терпеливой и уверенной игрой футболистов, а также тем, что молодые игроки смогли проявить себя.
Оценивая дебют новых футболистов, тренер сказал, что Константину Марадишвили нужно немного времени, чтобы войти в полную форму. Его позиция ответственная и требует многого.
Марадишвили хорошо проявил себя в сегодняшнем матче, быстро адаптировавшись к команде. Его выносливости пока недостаточно, но со временем это улучшится.
Попенков же является молодым футболистом, который недавно закончил школу и был вызван в команду. Он также смог проявить себя с хорошей стороны.
Отвечая на вопрос о травме игрока команды Беншимола, тренер выразил надежду, что серьезной травмы нет. По его словам, это не мышечная травма, а результат обычного столкновения.