Maguayr: Ronaldu yomon o‘yinda ham gol ura olgan
“Manchester Yunayted” himoyachisi Garri Maguayr 2021-2022 yilgi mavsumda Krishtianu Ronaldu bilan bir jamoada to‘p surgan davri haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada Krishtianu borligi ajoyib holat bo‘lgan. Maguayr Ronaldu har bir o‘yinda o‘zini ko‘rsata olganini va ko‘plab gollar kiritganini ta’kidladi.
U jamoaning o‘yinlari yaxshi chiqmadi, biroq Ronaldu har doim gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu esa futbolchining mahorati va tajribasini ko‘rsatadi.
Maguayr o‘sha mavsumda Ronaldu jamoaning eng yaxshi futbolchisi bo‘lganini qayd etdi. Uning fikriga ko‘ra, jamoa atrofidagi muhit va tanlangan taktika kutilgan natijani bermadi.
Ma’lumot uchun, 2021-2022 yilgi mavsumda “Manchester Yunayted” Angliya Premer-ligasida oltinchi o‘rinni egalladi. O‘sha mavsumda Krishtianu Ronaldu 39 ta o‘yinda maydonga tushib, 24 ta gol urishga erishdi.

Магуайр: Роналду даже в плохой игре может забить гол
Защитник "Манчестер Юнайтед" Гарри Магуайр высказался о периоде, когда он играл в одной команде с Криштиану Роналду в сезоне 2021-2022. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, наличие Криштиану в команде было замечательным. Магуайр отметил, что Роналду смог проявить себя в каждой игре и забил много голов.
Хотя игры команды не всегда были удачными, Роналду всегда удавалось забивать голы. Это подчеркивает мастерство и опыт футболиста.
Магуайр отметил, что в том сезоне Роналду был лучшим игроком команды. По его мнению, атмосфера вокруг команды и выбранная тактика не дали ожидаемого результата.
Для справки, в сезоне 2021-2022 "Манчестер Юнайтед" занял шестое место в английской Премьер-лиге. В том сезоне Криштиану Роналду сыграл в 39 матчах и забил 24 гола.
В настоящее время Криштиану Роналду продолжает свою карьеру в команде "Аль-Наср" из Саудовской Аравии.