Sankt-Peterburgning Zenit futbol klubi darvozaboni Denis Adamov jamoadoshi Vadim Shilovning debyuti haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shilov Rossiya Kubogi guruh bosqichida Qozonning Rubin jamoasiga qarshi o‘yinda maydonga zahiradan tushdi va 23 daqiqa davomida o‘ynadi. Ushbu qisqa vaqt ichida 17 yoshli hujumchi gol urishga va penalti ishlashga muvaffaq bo‘ldi.
Natijada Zenit jamoasi uchrashuvni 3:0 hisobida g‘alaba bilan yakunladi. Denis Adamov o‘z intervyusida: "Yosh futbolchiga hozircha ortiqcha e’tibor qaratmaylik.
Uning oldinda hali ko‘p imkoniyatlari bor. Eng muhimi, u mehnat qilishda davom etsin va noto‘g‘ri yo‘lga kirmasin", deya ta’kidladi.
Vadim Shilov Belgorod shahrida tug‘ilgan bo‘lib, Zenit futbol akademiyasi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. O‘tgan yili u Yoshlik futbol ligasi-2 musobaqasida eng yaxshi to‘purar bo‘ldi va rekord darajada 42 ta gol urdi.
Shu tariqa, Shilov o‘zining iste’dodi va mehnatsevarligi bilan murabbiylar va muxlislar e’tiborini tortmoqda. Uning kelajakda ham yuqori natijalarga erishishi uchun barcha sharoitlar mavjud.

Адамов Шилова дебют положительно оценил, призвал к осторожности
Вратарь футбольного клуба Зенит из Санкт-Петербурга Денис Адамов высказал свое мнение о дебюте своего товарища по команде Вадима Шилова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шилов вышел на поле со скамейки запасных в матче группового этапа Кубка России против казанского Рубина и провел на поле 23 минуты. За это короткое время 17-летний нападающий успел забить гол и заработать пенальти.
В результате команда Зенит завершила встречу с победой 3:0. Денис Адамов в своем интервью отметил: "Не будем пока слишком много внимания уделять молодому футболисту.
У него впереди еще много возможностей. Главное, чтобы он продолжал работать и не сбивался с правильного пути".
Вадим Шилов родился в городе Белгород и является воспитанником футбольной академии Зенита. В прошлом году он стал лучшим бомбардиром в турнире Лиги молодежного футбола-2, забив рекордные 42 гола.
Таким образом, Шилов привлекает внимание тренеров и болельщиков своим талантом и трудолюбием. У него есть все условия для достижения высоких результатов в будущем.