Militao uzoq tanaffusdan so‘ng asosiy tarkibda gol urdi
Madridning "Real" jamoasi markaziy himoyachisi Eder Militao uzoq tanaffusdan so‘ng ilk bor asosiy tarkibda maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi jamoasiga Avstriyaning "Tirol" klubiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida 4:0 hisobida g‘alaba qozonishda yordam berdi. Uchrashuvning 11-daqiqasida 27 yoshli himoyachi hisobni ochdi.
62-daqiqada esa u Antoni Ruediger bilan almashtirildi. Eder Militao o‘z intervyusida maydonga qaytganidan juda xursand ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, maydonga qaytishi uchun ancha vaqt talab qilindi, biroq endi u yana jamoasiga yordam bera oladi. Futbolchi, shuningdek, har safar murabbiy unga ishonch bildirsa, bor kuchi bilan harakat qilishini aytdi.
U o‘zining urgan goli haqida ham fikr bildirib, zarba yaxshi chiqqanini, biroq to‘p darvozaga kirishini kutmaganini qayd etdi. Eslatib o‘tamiz, Eder Militao noyabrdan iyulgacha tizzasidagi jiddiy jarohat tufayli maydonga tusha olmagan edi.
U tizza payining uzilishi sababli uzoq vaqt davolandi. Futbolchining qaytishi Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati doirasida "PSJ"ga qarshi o‘yinda sodir bo‘ldi.

Милитау после долгого перерыва забил гол в основном составе
Центральный защитник мадридского "Реала" Эдер Милитао впервые вышел на поле в основном составе после долгого перерыва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист помог своей команде одержать победу со счетом 4:0 в товарищеском матче против австрийского клуба "Тироль". На 11-й минуте 27-летний защитник открыл счет.
На 62-й минуте он был заменен на Антонио Рюдигера. Эдер Милитао в своем интервью отметил, что очень рад возвращению на поле.
По его словам, на возвращение потребовалось много времени, но теперь он снова сможет помочь своей команде. Футболист также сказал, что каждый раз, когда тренер доверяет ему, он будет стараться изо всех сил.
Он также высказался о забитом голе, отметив, что удар получился хорошим, но он не ожидал, что мяч войдет в ворота. Напомним, Эдер Милитао не мог выходить на поле с ноября по июль из-за серьезной травмы колена.
Он долго лечился из-за разрыва мениска. Возвращение футболиста произошло в рамках чемпионата мира среди клубов в матче против "ПСЖ".