Rahimov: Rubin futbolchilariga e’tiroz yo‘q, tarkib o‘zgarmadi
Kazan shahrining "Rubin" futbol jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv "Rubin" jamoasi uchun muvaffaqiyatsiz yakunlandi va hisob 0:3 bo‘ldi. Rahimov o‘z intervyusida futbolchilarga hech qanday e’tirozi yo‘qligini, ular intizomli va fidokorona harakat qilganini ta’kidladi.
U so‘nggi bir yil davomida transfer bozorida deyarli harakat qilinmayotgani, mavjud tarkibdan maksimal foyda olinayotganini aytdi. Murabbiy bu holat uzoq muddat davom etsa, salbiy oqibatlarga olib kelishini ham qayd etdi.
Agar jamoa uchun bu qulay bo‘lsa, vaziyat o‘zgarmasligi mumkinligini ham qo‘shimcha qildi. Hozirda "Rubin" jamoasi o‘z guruhida 3 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda.
"Zenit" jamoasi 6 ochko bilan birinchi o‘rinda. "Axmat" va "Orenburg" jamoalari esa bir martadan o‘yin o‘tkazib, ochko to‘plamagan.

Рахимов: У футболистов Рубина нет возражений, состав не изменился
Главный тренер футбольной команды "Рубин" из Казани Рашид Рахимов высказал свои мысли после матча второго тура группового этапа Кубка России против команды "Зенит" из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась неудачно для команды "Рубин", и счет составил 0:3. Рахимов в своем интервью отметил, что у него нет никаких претензий к футболистам, они действовали дисциплинированно и самоотверженно.
Он также сказал, что за последний год на трансферном рынке практически не было движений, и из существующего состава извлекается максимальная выгода. Тренер отметил, что если такая ситуация продлится долго, это может привести к негативным последствиям.
Он добавил, что если это будет удобно для команды, ситуация может не измениться. В настоящее время команда "Рубин" занимает второе место в своей группе с 3 очками.
Команда "Зенит" находится на первом месте с 6 очками. Команды "Ахмат" и "Оренбург" провели по одной игре и не набрали очков.