Pal’tsev: “Dinamo” charchoq sababli so‘nggi daqiqada gol o‘tkazdi
Mahachqal’a “Dinamo” jamoasi himoyachisi Valentin Pal’tsev Rossiya Kubogi uchrashuvida Moskvaning “Spartak” jamoasiga qo‘shimcha daqiqalarda gol o‘tkazib yuborilganidan so‘ng o‘z his-tuyg‘ulari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, ushbu holatda u kulib yuborgan, chunki ikkinchi bo‘limda o‘yinning borishi aynan shunday natijaga olib kelishi mumkin edi. Uchrashuvning 87-daqiqasida mehmonlar safidagi Hamid Agalarov penaltini aniq amalga oshirib, o‘z jamoasini hisobda oldinga olib chiqdi.
Biroq, beshinchi qo‘shimcha daqiqada “Spartak” futbolchisi Ruslan Litvinov hisobni tenglashtirdi. Valentin Pal’tsevning fikricha, “Dinamo” futbolchilari o‘yinning oxirgi daqiqalarida charchoq sababli diqqatini yo‘qotib, gol o‘tkazib yuborishdi.
O‘yinning asosiy vaqti 1:1 hisobida yakun topdi. Penaltilar seriyasida esa “Dinamo” jamoasi aniqroq harakat qilib, g‘alabaga erishdi.
Pal’tsevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa oxirigacha kurashdi va natijada penaltilarda ustun keldi. Shu tariqa, “Dinamo” navbatdagi bosqichga yo‘l oldi.

Пальцев: “Динамо” пропустило гол в последнюю минуту из-за усталости
Защитник московского “Динамо” Валентин Пальцев рассказал о своих чувствах после того, как его команда пропустила гол в добавленное время матча Кубка России против “Спартака”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в данной ситуации он улыбнулся, так как ход игры во втором тайме мог привести именно к такому результату. На 87-й минуте нападающий гостей Хамид Агаларов точно реализовал пенальти, вывев свою команду вперед.
Однако на пятой добавленной минуте футболист “Спартака” Руслан Литвинов сравнял счет. По мнению Валентина Пальцева, футболисты “Динамо” в последние минуты игры потеряли концентрацию из-за усталости и пропустили гол.
Основное время матча завершилось со счетом 1:1. В серии пенальти команда “Динамо” действовала более точно и одержала победу.
По словам Пальцева, команда боролась до конца и в результате одержала верх в пенальти. Таким образом, “Динамо” вышло в следующий этап.