Luis Enrike Yevropaning eng yaxshi murabbiyi deb topildi
PSJ jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike ESPN talqini bo‘yicha Yevropaning eng yaxshi 30 murabbiyi ro‘yxatida birinchi o‘rinni egalladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu borada Liverpul murabbiyi Arne Slot va Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiolani ortda qoldirdi. Arne Slot ikkinchi, Xosep Gvardiola esa uchinchi o‘rinni egalladi.
Besh talikdan yana ikki murabbiy ham joy oldi. Xabi Alonso ilgari Leverkuzenning Bayer jamoasida ishlagan, hozir esa Madridning Real klubiga boshchilik qilmoqda.
Shuningdek, Barselona jamoasi murabbiyi Hans-Diter Flik ham kuchli beshlikdan o‘rin oldi. Oltinchi va o‘ninchi o‘rinlar orasida quyidagi murabbiylar joylashdi: Arsenal murabbiyi Mikel Arteta, Napoli murabbiyi Antonio Konte, Al-Hilal bosh murabbiyi Simone Indzagi, Roma murabbiyi Jan Piero Gasperini va Atletik Bilbao murabbiyi Ernesto Valverde.
Chelsi jamoasi bosh murabbiyi Entso Mareska Klub jahon chempionatida g‘alaba qozonganidan so‘ng ro‘yxatda o‘n ikkinchi o‘rinni egalladi. Ushbu reytingda so‘nggi o‘rinni Frankfurtning Ayntraxt jamoasi murabbiyi Dino Tommeller band etdi.

Луис Энрике был признан лучшим тренером Европы
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике занял первое место в списке 30 лучших тренеров Европы по версии ESPN. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он обошел тренера Ливерпуля Арне Слота и главного тренера Манчестер Сити Хосепа Гвардиолу. Арне Слот занял второе, а Хосеп Гвардиола — третье место.
В списке также оказались еще два тренера из пятерки. Хаби Алонсо, который ранее работал в Байере, сейчас возглавляет Реал Мадрид.
Также тренер команды Барселона Ханс-Дитер Флик также вошел в сильную пятерку. Между шестым и десятым местами расположились следующие тренеры: тренер Арсенала Микель Артета, тренер Наполи Антонио Конте, главный тренер Аль-Хиляла Симоне Индзаги, тренер Ромы Джан Пьеро Гасперини и тренер Атлетик Бильбао Эрнесто Вальверде.
Главный тренер Челси Энцо Маерска занял двенадцатое место после победы на клубном чемпионате мира. В этом рейтинге последнее место занял тренер франкфуртского Айнтрахта Дино Томмелли.