Kiyevning Dinamo jamoasi o‘tgan haftada Pafos klubiga kutilmaganda 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lgandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun esa Dinamo yana muvaffaqiyatsizlikka uchradi va bu tasodif emasligi ko‘rinib qoldi. Ukraina klubi hujumda deyarli hech qanday xavfli vaziyat yarata olmadi, ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘ydi va natijada yana yutqazdi.
Uchrashuvning ikkinchi daqiqasidayoq mehmonlar darvozaboni uzoqdan uzatilgan to‘pga chiqib, himoyachisi bilan kelisholmay, to‘pni raqibga sovg‘a qilib qo‘ydi. Natijada, Mislav Orshich bo‘sh qolgan darvozaga to‘pni aniq yo‘lladi va hisob ochildi.
Birinchi bo‘limda Vladislav Dubinchakning xatosi sababli Joau Korreyaga yaxshi imkoniyat paydo bo‘ldi, biroq u to‘pni aniq tepolmadi. Pafos jamoasi o‘ng qanotdan tezkor hujum uyushtirdi, Muamer Tankovich to‘pni poshnasi bilan uzatdi, lekin Bruno zarbasidan so‘ng to‘p himoyachiga tegib, darvozadan biroz chetlab o‘tdi.
Ikkinchi bo‘lim boshida Orshich chap qanotdan jarima maydonchasiga to‘p oshirdi va Korrea to‘pni kuchli zarba bilan darvozaga yo‘llab, hisobni 2:0 ga yetkazdi. Uchrashuv yakuniga ko‘ra, Pafos keyingi bosqichda Crvena Zvezda yoki Lex klubi bilan o‘ynaydi.
Dinamo esa Makabi Tel-Aviv yoki Hamrun Spartans jamoalaridan biri bilan bellashadi. Uchrashuv Geroskipu stadionida bo‘lib o‘tdi.
Asosiy tarkib va zaxira futbolchilar o‘rtasida bir qator almashtirishlar amalga oshirildi. Yakunda Pafos 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.

Динамо проиграл Пафосу и выбыл из Лиги чемпионов
Киевское Динамо неожиданно проиграло клубу Пафос со счетом 0:1 на прошлой неделе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня Динамо снова потерпело неудачу, и это уже не кажется случайностью. Украинский клуб почти не создал опасных моментов в атаке, допустил множество ошибок и в результате снова проиграл.
На второй минуте встречи вратарь гостей вышел на дальний мяч, не скоординировав свои действия с защитником, и подарил мяч сопернику. В результате Мислав Оршич точно отправил мяч в пустые ворота, и счет был открыт.
В первом тайме из-за ошибки Владислава Дубинчака у Жоау Корреи возник хороший момент, но он не смог точно ударить по мячу. Команда Пафоса организовала быструю атаку с правого фланга, Муамер Танкевич передал мяч пяткой, но после удара Бруно мяч задел защитника и немного ушел мимо ворот.
В начале второго тайма Оршич навесил мяч с левого фланга в штрафную, и Корреа мощным ударом отправил мяч в ворота, увеличив счет до 2:0. По итогам встречи Пафос сыграет в следующем раунде с клубом Црвена Звезда или Лех.
Динамо же встретится с одной из команд Маккаби Тель-Авив или Хамрун Спартанс. Встреча прошла на стадионе Героскипу.
Было проведено несколько замен между основным составом и запасными игроками. В итоге Пафос одержал победу со счетом 2:0.