Real Avstriyada Tirol ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi
Madridning “Real” jamoasi Avstriyaning “Tirol” klubi ustidan o‘rtoqlik uchrashuvida ishonchli g‘alabaga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur bahs yozgi tayyorgarlik yig‘ini doirasida bo‘lib o‘tdi. Xabi Alonso boshchiligidagi “Real” futbolchilari o‘yinning dastlabki daqiqalaridayoq tashabbusni o‘z qo‘liga oldi va hisobda oldinga chiqib oldi.
Uchrashuvning 10-daqiqasida Eder Militao hisobni ochdi, oradan uch daqiqa o‘tib esa Kilian Mbappe jamoasining ikkinchi golini urdi. Ikkinchi bo‘limda ham Mbappe o‘zini ko‘rsatdi va 59-daqiqada uchinchi gol muallifiga aylandi.
Uchrashuvning 83-daqiqasida esa Rodrigo to‘rtinchi golni kiritdi va natijani yakunladi. “Real” jamoasi navbatdagi uchrashuvini 19-avgust kuni Ispaniya chempionati doirasida “Osasuna”ga qarshi o‘tkazadi.
O‘yin protokoliga ko‘ra, “Tirol” jamoasi bir necha futbolchilarini zaxiradan maydonga tushirdi, “Real” safida ham o‘yin davomida bir qator o‘zgarishlar amalga oshirildi. Uchrashuv Avstriyaning Innsbruk shahridagi “Tivoli Tirol” stadionida o‘tkazildi.

Реал одержал крупную победу над Тиролем в Австрии
Мадридский клуб "Реал" добился уверенной победы над австрийским клубом "Тироль" в товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч прошел в рамках летнего тренировочного сбора. Футболисты "Реала" под руководством Хаби Алонсо с первых минут захватили инициативу и вышли вперед в счете.
На 10-й минуте Эдер Милитао открыл счет, а через три минуты Килиан Мбаппе забил второй гол своей команды. Во втором тайме Мбаппе также проявил себя и на 59-й минуте стал автором третьего гола.
На 83-й минуте Родриго забил четвертый гол и завершил матч. Команда "Реал" проведет следующий матч 19 августа против "Осасуны" в рамках чемпионата Испании.
Согласно протоколу игры, команда "Тироль" выпустила несколько футболистов из запаса, в составе "Реала" также было произведено ряд замен в ходе матча. Встреча прошла на стадионе "Тиволи Тироль" в австрийском Инсбруке.