Barselona Joan Garciyani ro‘yxatdan o‘tkazishni kutmoqda
Barselona futbol klubi hozirda yangi darvozabon Joan Garciyani ro‘yxatdan o‘tkazish uchun La Liga rahbariyatining ruxsatini kutmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbarlari La Liga Mark-Andre ter Shtegenning jarohati tufayli uzoq muddat maydonga chiqa olmasligini rasman tasdiqlashini umid qilmoqda. Agar bu tasdiqlansa, Barselona yangi darvozabon Garciyani rasman ro‘yxatdan o‘tkazish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Klub uchun bu juda muhim, chunki dam olish kunlari chempionatning birinchi turi doirasida Barselona o‘z maydonida Mallorca jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Yangi futbolchining o‘yinda ishtirok etishi uchun barcha hujjatlar tez orada rasmiylashtirilishi zarur.
Joan Garciya yoz boshida Barselona tomonidan Espanol klubidan 25 million yevro evaziga xarid qilingan edi. Ispaniya ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, Barselonaning bosh murabbiyi Xans-Diter Flik 24 yoshli darvozabonga asosiy tarkibda maydonga tushish imkonini berishni rejalashtirgan.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi Garciyaning jamoaga tezda moslashib, muhim uchrashuvlarda ishonchli o‘yin ko‘rsatishiga umid qilmoqda. Shu tariqa, Barselona yangi mavsumni muvaffaqiyatli boshlash uchun barcha zarur choralarni ko‘rmoqda.

Барселона ожидает регистрации Жоана Гарсии
Футбольный клуб Барселона в настоящее время ожидает разрешения руководства Ла Лиги на регистрацию нового вратаря Жоана Гарсии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба надеется, что Ла Лига официально подтвердит, что Марк-Андре тер Штеген не сможет выйти на поле в течение длительного времени из-за травмы. Если это будет подтверждено, Барселона сможет официально зарегистрировать нового вратаря Гарсию.
Это очень важно для клуба, так как в выходные в рамках первого тура чемпионата Барселона сыграет на своем поле против команды Майорка. Все документы должны быть оформлены в ближайшее время, чтобы новый игрок мог участвовать в матче.
Жоан Гарсия был куплен Барселоной у клуба Эспаньол за 25 миллионов евро в начале лета. По сообщениям испанских СМИ, главный тренер Барселоны Ханс-Дитер Флик планирует предоставить 24-летнему вратарю возможность выйти в основном составе.
Руководство клуба и тренерский штаб надеются, что Гарсия быстро адаптируется в команде и покажет надежную игру в важных матчах. Таким образом, Барселона принимает все необходимые меры для успешного начала нового сезона.