Kafanov: Selixov hali eng yaxshi o‘yinini ko‘rsatmagan
Rossiya terma jamoasi darvozabonlari murabbiyi Vitaliy Kafanov sobiq “Spartak” darvozaboni, hozirda Yekaterinburgning “Ural” jamoasida o‘ynayotgan Aleksandr Selixov faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kafanovning aytishicha, Selixov kuchli darvozabon hisoblanadi va u har doim unga yoqqan. Murabbiy Selixovning jarohatlari uning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatganini ta’kidladi, biroq Aleksandr hali o‘zining eng yaxshi o‘yinini namoyon qilmaganiga ishonch bildirgan.
Joriy mavsumda 31 yoshli darvozabon PARI ligasining to‘rt uchrashuvida ishtirok etdi va bu o‘yinlarda uchta gol o‘tkazib yubordi. Aleksandr Selixovning “Ural” klubi bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2028 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi.
Mutaxassislarning baholashicha, futbolchining bozor qiymati 900 ming yevroga teng. Selixovning faoliyati davomida uchragan qiyinchiliklarga qaramay, murabbiy uning kelajakda o‘zini yanada ko‘rsatishiga ishonadi.

Кафанов: Селихов пока не показал свою лучшую игру
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов высказал мнение о деятельности бывшего вратаря «Спартака», ныне играющего за екатеринбургский «Урал», Александра Селихова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кафанова, Селихов является сильным вратарем и он всегда ему нравился. Тренер отметил, что травмы Селихова негативно сказались на его игре, однако выразил уверенность, что Александр еще не продемонстрировал свою лучшую игру.
В текущем сезоне 31-летний вратарь принял участие в четырех матчах PARI Лиги и пропустил три гола. Трудовой контракт Александра Селихова с клубом «Урал» действует до середины 2028 года.
По оценкам специалистов, рыночная стоимость футболиста составляет 900 тысяч евро. Несмотря на трудности, с которыми столкнулся Селихов в своей карьере, тренер верит, что в будущем он сможет проявить себя еще лучше.