Semenov: Ugaldening hozirgi holati klubi uchun muammo
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Semenov “Spartak” hujumchisi Manfred Ugaldening hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda Ugalde Rossiya Premyer-ligasining eng yaxshi to‘purariga aylangan va 17 ta gol kiritgan edi. Biroq joriy mavsumda u maydonga kamroq chiqmoqda.
Andrey Semenovning aytishicha, bunga bir nechta sabablar bo‘lishi mumkin. Ugalde klub uni “PSJ”ga qo‘yib yubormagani uchun ranjigan bo‘lishi va mashg‘ulotlarda yetarli darajada harakat qilmayotgan bo‘lishi ehtimoldan xoli emas.
Sabablar ko‘p bo‘lishi mumkin, biroq hozirgi vaziyat sog‘lom emas, deya ta’kidladi Semenov. 23 yoshli Kosta-Rikalik Manfred Ugaldening transfer qiymati 23 million yevroga teng.
U joriy mavsumda birorta ham to‘liq o‘yin o‘tkazmadi hamda gol yoki golli uzatmalar bilan ajralib turmadi. Ugalde oxirgi bor iyun oyida, o‘z mamlakati terma jamoasi safida gol urgan.
Hozircha futbolchining o‘yini va natijalari muxlislar va mutaxassislar orasida turli savollarni keltirib chiqarmoqda.

Семенов: Текущая ситуация с Угальденом является проблемой для клуба
Бывший футболист сборной России Андрей Семенов высказал мнение о текущем состоянии нападающего "Спартака" Мanfreda Угальде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне Угальде стал лучшим бомбардиром Российской Премьер-Лиги, забив 17 голов. Однако в текущем сезоне он выходит на поле реже.
По словам Андрея Семенова, на это может быть несколько причин. Возможно, Угальде расстроен тем, что клуб не отпустил его в "ПСЖ", и он недостаточно активно тренируется.
Причин может быть много, но текущая ситуация нездоровая, отметил Семенов. 23-летний костариканец Манфред Угальде имеет трансферную стоимость 23 миллиона евро.
В этом сезоне он не провел ни одной полной игры и не выделился ни голами, ни голевыми передачами. Угальде в последний раз забивал в июне, выступая за сборную своей страны.