APL birinchi tur uchrashuvlari sukut bilan boshlanadi
Angliya premer-ligasi birinchi turining barcha uchrashuvlari bir daqiqa sukut saqlash bilan boshlanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin ishtirokchilari va tomoshabinlar Diogu Jota va uning ukasi Andre Silva xotirasini yodga oladilar. Futbolchilar 3-iyul kuni Ispaniyada yuz bergan og‘ir yo‘l-transport hodisasi natijasida vafot etgan.
Shu munosabat bilan, premer-liga jamoalari birinchi turda qora bog‘ich taqib maydonga chiqadilar. Angliya chempionatining birinchi turi to‘rt kun davom etadi va 15-avgustdan 18-avgustgacha o‘tkaziladi.
Yangi mavsum “Enfild” stadionida boshlanadi. Ushbu uchrashuvda “Liverpul” jamoasi “Bornmut”ni qabul qiladi.
“Liverpul” o‘tgan mavsum chempionlik unvonini qo‘lga kiritgan va hozirgi chempion hisoblanadi. Mazkur tadbirlar futbolchilar va ularning oilalariga hurmat ko‘rsatish, futbol jamoasining birdamligini namoyon etish maqsadida tashkil etilmoqda.
Birinchi tur uchrashuvlari davomida barcha jamoalar va muxlislar halok bo‘lgan futbolchilar xotirasini hurmat bilan eslaydi. Angliya premer-ligasining yangi mavsumi yuqori darajadagi tashkilotchilik va birdamlik muhitida boshlanishi kutilmoqda.

APL первые туровые встречи начинаются молчанием
Все матчи первого тура английской Премьер-лиги начнутся с минуты молчания. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игроки и зрители вспомнят Диогу Жоту и его брата Андре Силву. Футболисты погибли в результате серьезной дорожной аварии, произошедшей 3 июля в Испании.
В связи с этим команды Премьер-лиги выйдут на поле в первом туре с черными повязками. Первый тур чемпионата Англии продлится четыре дня и пройдет с 15 по 18 августа.
Новый сезон начнется на стадионе "Энфилд". В этом матче команда "Ливерпуль" примет "Борнмут".
"Ливерпуль" завоевал титул чемпиона в прошлом сезоне и в настоящее время является действующим чемпионом. Данные мероприятия организованы в знак уважения к футболистам и их семьям, а также для демонстрации единства футбольного сообщества.
Во время матчей первого тура все команды и болельщики с уважением вспомнят погибших футболистов. Ожидается, что новый сезон английской Премьер-лиги начнется в атмосфере высокого уровня организации и единства.