Shikunov: Zenit Glushenkov bilan muammoni hal qilishi kerak
Futbol sohasida faoliyat yurituvchi Aleksandr Shikunov “Zenit” jamoasi hujumchisi Maksim Glushenkov bilan bog‘liq vaziyat yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shikunovning so‘zlariga ko‘ra, Glushenkov jiddiy futbolchi sanaladi va uning o‘yiniga shubha yo‘q. Biroq, jamoa ichida muayyan munosabatlar borasida qiyinchiliklar mavjud.
Bu muammolarni hal qilishda ham jamoa rahbariyati, ham futbolchining o‘zi ishtirok etishi zarur. Aks holda, bu holat butun jamoa natijasiga salbiy ta’sir ko‘rsatadi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 26 yoshli Maksim Glushenkov joriy mavsumda barcha musobaqalar doirasida beshta uchrashuvda maydonga tushgan. Biroq, u hozircha gol urish yoki golli uzatmalar bilan ajralib turgani yo‘q.
Glushenkovning Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yil iyun oyigacha mo‘ljallangan. Shu bois, futbolchi yaqin yillarda ushbu jamoa tarkibida harakat qilishda davom etishi kutilmoqda.
Mutaxassislar fikricha, mavjud muammolar tez orada ijobiy hal qilinadi va jamoa o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erishadi.

Шикунов: Зенит должен решить проблему с Глушенковым
Футбольный деятель Александр Шикунов высказал свое мнение по поводу ситуации с нападающим команды "Зенит" Максимом Глушенковым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Шикунова, Глушенков считается серьезным футболистом, и в его игре нет сомнений. Однако внутри команды существуют определенные трудности в отношениях.
Для решения этих проблем необходимо участие как руководства команды, так и самого футболиста. В противном случае эта ситуация негативно скажется на результате всей команды.
Согласно информации, 26-летний Максим Глушенков в текущем сезоне выходил на поле в пяти матчах во всех соревнованиях. Однако он пока не выделялся ни голами, ни голевыми передачами.
Контракт Глушенкова с клубом "Зенит" из Санкт-Петербурга действует до июня 2028 года. Поэтому ожидается, что футболист продолжит выступать за эту команду в ближайшие годы.
По мнению специалистов, существующие проблемы будут решены в ближайшее время, и команда достигнет поставленных целей.