Massalyaga: Spartakda o‘ynashim uchun imkoniyat yetarli
Moskvaning Spartak futbol klubi himoyachisi Nikita Massalyaga o‘zining o‘yin amaliyotini oshirish uchun boshqa jamoaga ijaraga ketishga ehtiyoji yo‘qligini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u Spartak jamoasida o‘zini baxtli his qiladi va bu yerda yetarli o‘yin amaliyotiga ega. Shuningdek, Massalyaga Spartak-2 jamoasida ham maydonga tushib, tajriba orttirayotganini ta’kidladi.
Yosh futbolchi 17 yoshda bo‘lib, Spartak klubining akademiyasiga 2023 yilda Yenisey akademiyasidan kelib qo‘shilgan. Hozirda u klubning asosiy tarkibida va ikkinchi jamoasida faol ishtirok etmoqda.
Massalyaga Spartakning yosh tarbiyalanuvchilaridan biri hisoblanadi. Eslatib o‘tamiz, Moskvaning Spartak klubi so‘nggi besh uchrashuvdan faqat bittasida g‘alaba qozongan va hozirda klubda muayyan inqiroz holati kuzatilmoqda.
Shu sababli, yosh futbolchilar uchun imkoniyatlar ochilmoqda va Massalyaga ham o‘zini namoyon qilish uchun yaxshi sharoit yaratilgan. Spartak klubi akademiyasi yosh futbolchilarni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratmoqda.

Массалия: У меня достаточно возможностей, чтобы играть за Спартак
Защитник московского футбольного клуба Спартак Никита Масаляг сообщил, что у него нет необходимости уходить в аренду в другую команду для повышения игровой практики. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он чувствует себя счастливым в команде Спартак и имеет достаточно игровой практики здесь. Также Масаляг отметил, что он выходит на поле и в команде Спартак-2, получая опыт.
Молодой футболист 17 лет, он присоединился к академии клуба Спартак в 2023 году из академии Енисея. В настоящее время он активно участвует в основной команде и во второй команде клуба.
Масаляг является одним из молодых воспитанников Спартака. Напоминаем, что московский клуб Спартак одержал победу только в одном из последних пяти матчей, и в клубе наблюдается определенный кризис.
По этой причине открываются возможности для молодых футболистов, и для Масаляг созданы хорошие условия, чтобы проявить себя. Академия клуба Спартак уделяет особое внимание развитию молодых футболистов.